Wednesday , 14 November 2018
YENİ
Ana Sayfa » 2009 » October

Monthly Archives: October 2009

Termosifon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

TERMOSİFON MONTAJI/KURULUMU, TERMOSİFON KULLANIMI, ARIZALARI VE TERMOSİFON GÜVENLİĞİ Konumuza başlarken termosifon hakkında edineceğiniz, güvenlik önlemlerine, termosifon kullanımı dikkatine ve zamanla oluşan bir takım termosifon arızalarından bahsedeceğimizi, belirtmek isterim. İnsanoğlu olarak günde 1 defa yada haftada bir kaç kez banyo/yıkanma ihtiyacı hissediyoruz. Her evde en az 1 tane bulunan banyo odalarının, ne kadar güvenli olduklarını, elektrik yada su tesisatlarının ne kadar ... DEVAMI »

Tuvalet, Banyo ve Mutfak İçin; Hava Çekme Motoru/Aspiratör

Bilindiği üzere kapalı bir alan içinde, yapılan iş her ne olursa olsun gerek koku, gerek kendi izlenimlerine dair, o alanda bir yoğunluk bırakır. Aspiratör yardımı ile pratik bir şekilde, çözüm bulabilirsiniz. Neden Tuvalet İçin Fan Motoru ? Diyelim ki; bir tuvaletiniz var ve sadece o küçük penceresinde sağlanan hava alış verişi yetmiyor. Üstelik bu küçük pencerenin ebatları ise, 40cm uzunluk, ... DEVAMI »

Elektronik Güvenlik Sistemleri

Güvenlik sistemlerine olan gereksinim, her geçen gün daha da artmaktadır. Kurumlar ve şahıslar güvenliğin önemini özümsemişler ve bu konuya çok daha ciddi yaklaşmaya başlamışlardır. Bilindiği gibi güvenlik sektörü ‘İnsanlı Güvenlik’ve ‘Elektronik Güvenlik’ olmak üzere iki ayrı sınıfa ayrılmaktadır. İnsanlı güvenlik sistemlerinde ,bir bina veya bir alan, konusunda eğitim almış güvenlik personelleri tarafından koruma altına alınması anlamına gelmektedir. Elektronik güvenlik sistemlerinde ... DEVAMI »

Oturma Odasında “FENG SHUİ”yi Nasıl Uygulamalıyız ?

Oturma odası rahat ve insanların kendilerini mutlu ve rahatlamış hissettikleri bir oda olmalıdır. Ailenin bir araya geldiği ve misafirlerin ağırlandığı oda burasıdır. Pencerelerinden güneş ışığı almalıdır. Oturma odasının eşyalarla tıka basa, kalabalık bir görüntüsü olmamalıdır. Odanın daha dengeli görünmesini sağlamak için uzun kenarlardan birine ayna konmalıdır. Oturma odasında kirişler açıkta olmamalıdır. Açıkta kiriş çok kötü feng shui anlamına gelir, insanın ... DEVAMI »

Feng Shui ve Mutfak Dekorasyonu

Feng Shui. Evimizde, ofisimizde kısaca ikamet edebildiğimiz her yerde kullanmamız gereken bir kılavuzdur. Feng Shui, yaşam akışımızı önemli ölçüde etkileyen bir öğretidir. Feng Shui dekorasyon fikirleri ; Belki bir gün ya da bir hafta da değil ama etkisini er geç gösterecek bir pozitif enerji kaynağıdır. Kimi zaman işlerimiz ters gider. Ya da sürekli çalıştığımız yer veya oturduğumuz evde  bir şeylerin eksik ... DEVAMI »

Çağdaş Tasarım Cumhuriyeti

Mozaik, çağdaş tasarım alanında 17 yıldır iktidarda. Vitra, B&B Italia gibi Türkiye için ilk olan pek çok ünlü markası, tasarım sergileri ve profesyonel ekibiyle Mozaik, sıradan bir showroom olmanın ötesinde çağdaş tasarım merkezi olmaya devam ediyor.Kurulduğu günden bu yana tıpkı içinde barındırdığı mobilyalar gibi eskimeyen bir stile sahip olan Mozaik, pek çok iç mimar ve tüketici için modern mobilyaları doğru ... DEVAMI »

Stephanie Odegard İle Halı Dünyası ;

Halı firması Metrekare’nin liste başı markalarından biri Odegard. Nepal halısı kavramının yaratıcısı ve dünyanın en büyük üreticilerinden olan markanın kurucusu ve aynı zamanda tasarımcısı Stephanie Odegard’ın hayatı, örnek alınması gereken bir başarı hikayesiyle örülmüş. Bohem çiçek çocukların, süslü-püslü, vatkalı Madonna gençliğine dönüşmek üzere aportta beklediği yılların anlatıldığı filmlerdeki iş kadını karakterlerini hatırlayalım. Sahne aynen şu: Odegard o zaman evli ve ... DEVAMI »

iSAF 13. Uluslararası Güvenlik Sistemleri Fuarı

ISAF 13. Uluslararası Güvenlik,Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma Fuarı 01-04 Ekim 2009 İstanbul Fuar Merkezi (DTM), hall 9-12 bölmesinde gerçekleşecek olan fuar, bir çok güvenlik sistemleri, elektronik şirketler tarafından standları kurularak özenle düzenlenmiştir. ISAF Güvenlik Sistemleri ile ilgili fuarda, bir çok kamera sistemi, parmak izi okuyucu gelişmiş sistemleri, hırsız alarm sistemleri, alarm haberalma merkezi sistemleri, access kontrol sistemleri, görüntülü kapı telefon ... DEVAMI »

Mobilya ve dekorasyon fikirleri, mobilya kampanyaları, çeşitli duyurular, püf noktaları ve kullanıcı taraflı bilgilendirme sitenizde yer alan görsel ve metinler izinsiz kopyalanamaz. Bu web sayfasında yayınlanan haber, makale ve bilgi için yapılan yorumlar yorum yapan kullanıcı sorumluluğunda yayınlanmaktadır.