Wednesday , 14 November 2018
YENİ
Ana Sayfa » 2009 » September

Monthly Archives: September 2009

Pergole Modelleri

Pergoleler ve şık modelleri ile, keyifli bir gün yaşayın. Pergoleler özellikle dış cephe dekorasyonu ile ilgilenenlerin vazgeçilmezidir. Günümüzde özellikle yeni evlerin inşaalarında, olmazsa olmaz bir şekilde bulunan farklı pergole modelleri, hem bir evin havasını değiştiriyor hem de bununla kalmayarak, size de keyifli bir ev keyfi oluşturabiliyor. Güneşli bir hava yada akşam saatlerinde, gölgesine geçip arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz, akşam site içinde ... DEVAMI »

İş’te İnsan Yaşamı

J. J ROUSSEAU’YA göre tek kurtuluş, “Yeniden doğaya dönmektir. Ancak günümüz yaşam koşullarındaki insanın doğaya dönüşü, hafta sonu kaçamakları ya da sıkıştırılmış tatillerden daha uzun olamıyor. Kaçıyoruz… Çünkü sıkılıyor, yaşadığımız kentlerde bizi çevreleyen karmaşadan biraz olsun uzaklaşmak ve soyutlanmak istiyoruz. Önceleri insanın korunma, barınma içgüdülerine cevap veren doğa, şimdilerde metropollerde yaşayan bizlere, mutluluk ve huzur veriyor; ona koşuyoruz… Sonra geri ... DEVAMI »

Ev Dekorasyonu, Kapı Özellikleri

Farklı kapılar ile evinizin havasını değiştirin. Kapılar evinizin giriş durağıdır. Bir misafir, hatta sizin bile evinize girerken ki günlük modunuzu belirleyebilecek, aynı zamanda güvenliğinizi tek başına üstlenebilecek tek dekor unsurumuz olarak sayılabilir. Günümüzde dekorasyon zevklerinin çeşitliliği bu sayede meydana gelebilmektedir. Ülkemizde her yıl yaklaşık olarak 7 milyon kapı çeşidi üretilmektedir. Bunlardan bazıları; Amerikan kapı, Amerikan panel kapı, pres kapı, ahşap ... DEVAMI »

Çocuklar İçin Mobilya Seçimi

Çocuklarımız için mobilya nasıl seçilir ? Dekorasyon düzenlemeleri ne şekilde düşünülebilir. Bilirsiniz ki, mobilya ve ev dekorasyon çözümleri, evlerden çok bireyler üzerine odaklı bir piyasa haline gelmeye başlıyor. Bu piyasanın odak noktaları arasındaki, en büyük altı çizili unsur olarak çocuklarımız gösterilebilir. Çocuklarımız için mobilya ve dekorasyon seçimlerinde birçok kıstas mevcut görülmektedir. Bunlardan en önemlisi, tabi ki onların sağlıklarını ön planda, tutacak ... DEVAMI »

Dekorasyon Renkleri ve İnsan Psikolijisi

Dekorasyon Boya Renkleri ve İnsan Psikolojisi Biliyorsunuz ki insanların dekoratif öğelere, sadece görsel yönlerini baz alarak yaklaşmak gibi bir eğilimleri var. Fakat eviniz içinde yaptığınız bir dekorasyon değişikliğinin, uzun vadede psikolojiniz üzerinde büyük bir etkisi olduğu araştırmalar sonucu kanıtlanmış bir durumdadır. Bu araştırmaların sonucu kısaca şu şekilde sıralanabilir. Boya dekorasyonundaki kahverengi, insanlara ciddiyet aşılıyor. İnsanlar normal hayatı daha da rutinleştirmeye ... DEVAMI »

Basit Bir Şekilde Taşınabilen Mobilyalar

Mobilyalarımızı Tekerlekli Olarak Seçmekte de Yarar Var.Mobilya dediğimiz anda, aklımıza ilk gelen ev yada iş yerlerimizde bir demirbaş, sabit bir şekilde kullandığımız bir eşya gelmektedir. Lakin söz gelimi, bir ofis içerisinde yer alan evrak dolabının tekerlekli olarak üretilmiş olması ve bizlerinde onu bu şekilde kullanmamız yanında büyük avantajlar getirebilir. Ofisinizin temizliğini yada eşyalarınızın yerlerini değiştirecek olduğunuzda, sizlere gayet basite indirgenmiş ... DEVAMI »

Bölme Duvarlar ve Ses Yalıtımı

Bina inşaatları için ses yalıtımı aslında, bir bina oluşturulurken ses yalıtım sisteminin düşünülmesi gerekmektedir. İnşaası yapılan, sosyal bir mekan yada yeterli düzeyde çalışabilme ve dinlenebilme olanakları sağlaması gereken bir binada, ses yalıtım özelliği itina ile aranmaktadır. Ses dalgalarının teknik açıdan kapsamlı oluşu, anlaşılabilmesini bile kimi zaman güç bir şekilde anlaşılabilmesini sağlar. Ses dalgalarındaki hesaplamaların, odanın kaç m² oluşu ile fiziksel ... DEVAMI »

Güvenlik Sistemleri ve Türkiye

Güvenlik Sistemleri konusu ; Türkiye’de ve Dünya’da her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Terör olaylarının, hırsızlıkların ve soygunların önüne geçilememesi güvenliğin önemini bu konuya ilgiyi daha da artırmıştır. Kamera sistemleri ile özellikle caydırıcı bir yol izlenmiştir. Bu nedenle; yurdumuzda gerek fiziki güvenlik gerekse elektronik güvenlik sistemleri konusunda çalışan firmaların sayısı hızla artmaktadır. Fiziki güvenlik; bir binayı , bir alanı ... DEVAMI »

Mobilya ve dekorasyon fikirleri, mobilya kampanyaları, çeşitli duyurular, püf noktaları ve kullanıcı taraflı bilgilendirme sitenizde yer alan görsel ve metinler izinsiz kopyalanamaz. Bu web sayfasında yayınlanan haber, makale ve bilgi için yapılan yorumlar yorum yapan kullanıcı sorumluluğunda yayınlanmaktadır.