Metropol İstanbul Projesi

Televizyonunuz karşısında izlediğiniz programın reklama girmesi ile birlikte birden bire ABD Başkanı Barack OBAMA ‘nın ülkemiz lehine olumlu sözler sarf ettiğini alt yazıdan okudunuz. “Türkiye sadece Birleşik Devletler açısından değil, tüm Dünya açısından önemini belirtmek istiyorum” diyordu.

Arkasından Rusya Başbakanı Vladimir Putin ve onun arkasından Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Türkiye için sözlerini dile getiriyor. Reklamının büyüklüğü hacminde, Metropol İstanbul Projesi ‘nin de büyüklüğü söz konusu tabi ki . . .

Çağımızın tek örneği halinde görünecek ve konuşulacak olan Metropol İstanbul, şehrinden çok ülkesine avantajları ile dikkatleri üzerinde toplayacak. Sahip olduğu kültürel zenginliği ve büyüyen ekonomisi ile hızla dünyanın yer çekim merkezine dönüşen Türkiye, yerli ve yabancı pek çok yatırımcının dikkatini çekiyor. Yeni kurulacak finans merkezi ile artık dünyanın finans kalbini tutacak olan İstanbul ‘da, hayata geçirilecek Metropol İstanbul projesi ile dünyaya güçlü bir mesaj gidiyor şimdi…

Mimari açıdan hayranlık uyandıran, heyecan verici bir tasarım. Birçok uluslararası başarının altında imzası olan RMUM‘in tasarladığı, sayısız ödül almış projenin mühendisi olan HYDER ‘in mühendislik çalışmalarını gerçekleştirdiği, en iyilere ev sahipliği yapan en ‘lerle dolu bit hikaye.

Coğrafi ayrıcalıkların merkezi . . .

Jeopolitik konumu, kültürel ve tarihsel birikimiyle dünyanın stratejik öneme sahip yerlerinden biri olan İstanbul, dünyanın en özel ve güzel şehirleri arasında. Ayrıca İstanbul Boğazı, Karadeniz ‘e kıyısı olan ülkelerin tek denizyolu kapısı.

Destansı Medeniyetlerin merkezi . . .

İstanbul, tarihi İpekyolu ‘nun Avrupa ‘ya uzanan kapısı olmasıyla çağlar boyunca stratejik bir öneme sahip oldu. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, Doğu Roma İmparatorluğu, Latin İmparatorluğu ve son olarak da OSMANLI İmparatorluğu ‘na başkentlik yapmıştır.

Kültür ve sanatın merkezi . . .

Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Çırağan Sarayı, Beylerbeyi Sarayı ile, İstanbul Modern Sanat Müzesi, Pera Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ile Ayasofya, Galata Kulesi, Sultanahmet, Dikilitaş, Haliç, İstiklal Caddesi ve daha nice özel yapısı ve değeriyle “bir şehirden çok fazlasına sahip olan ” bir şehir . . .

Metropol Rezidans, Metropol Kule, Metropol Home Ofis ve Metropol  Catwalk sizlere ayrılmış bölümleri sadece Metropol  İstanbul ‘un.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir