Sessiz Çekmeceler

Çağımızın gerektirdiği şekilde yaşamak ve daha konforlu, daha pratik ve kalite içeren bir yaşam. Bu tarz bir yaşam için odaklanması gereken konulardan bir diğeri de kullandığımız çekmecelerden geçiyor. Yüksek mekanik teknolojinin getirdiği sessiz bir hareket ile açılarak kapanan çekmeceler biz tüketicilerin kullanımında. Mutfak çekmeceleri, komodin ya da çalışma masası içinde yer alan her türlü çekmeceleri sessiz hale getirebilmek mümkün. Eğer yeni çekmeceli bir mobilya sahibi olmak üzereyseniz, tavsiyemiz alırken çekmecelerinin sessizliğini kontrol etmeniz olacak.

Peki Sessiz Çekmeceler Nasıl Çalışır ?

Tamamen çekmecelerin rayları ile menteşe merkezli, bir çalışma prensibi bulunur. Çekmecelerin yavaşlayarak kapanmasını sağlayan, özel malzeme ise rulmanlar içindeki bilyalar olarak görülüyor. Profilden kızaklar üzerinde gerçekleşen, çekmecenin açılması ve kapanması hareketleri bilyaların kontrolü, hakimiyeti altında yürütülüyor.

Gecenin bir yarısı mutfaktaki çekmeceden kaşık almaya çalışırken, kimselerin uykusunu çekmece sesi ile kaçırmamış olacaksınız. Özellikleri ev hanımlarının, çabuk bozulur ya da içerdiği malzemesi çabuk dağılır gibi bir korkusu bulunuyor. Yanlız bu yersiz bir korkudur. Nedeniyse kullanılan malzemenin uzun ömürlü ve kaliteli oluşudur. Çekmecelerinizin yeni ve modern bir hale büründüğünü düşünebilirsiniz.

Yeni Nesil Çekmeceler

Siz çekmecenizi açık unuttuğunuzda o yavaş yavaş, usul usul kendiliğinden kapanacaktır. Sessiz çalışan, yavaş kapanan çekmece modelleri ile mobilyaların kalite ve dayanıklılık duruşları kazandığı ise ortada.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir