Yönetici Koltukları

Adından da anlaşılacağı gibi yöneten, yönetici sıfatını taşıyan kimselere özel koltuk modelleri ve tasarımları. İhtişamı yüksek, diğer koltuk modellerinden farklı olarak ofis toplantı masalarının lideri, yönetici koltukları. İdarecilik, idare koltuğunun zerafeti ile otorite sağlamaya başlar.

Ofis mobilyalarınızı seçerken oturulacak koltuk tasarım ve dizaynlarının da alternatifler doğrultusunda seçildiğini biliyoruz. Ofis koltukları seçiminde görünümden ziyade olması gereken en önemli özellik, beden sağlığını düşünüyor olmasıdır. Vücut oturduğu andan itibaren özellikle bel sağlığınız düşünülerek dizayn edilmiş olması, konfor içermesi ise üretici taraflı önemli bir durumdur. Kendiliğinden imalat aşamasında orjinal bel yastığı ve boyun yastığı yer almalıdır. Aynı şekilde yönetici koltukları da bel ve boyun, omurilik sağlığını düşünerek tasarlanmalı ve üretilmelidir.

İhtişamlarının ve krallıklarının yanı sıra ofis yönetici koltuğu, “multi tilt” mekanik özelliklerine de sahip olmalıdır.

Multi Tilt Nedir ?

Multi tiltin açıklamasını ofis koltukları yönünde ele aldığımızda mekanik hareketlerinin yüksek eğilme, yatırılma ve yana yatırılma hareketlerine sahip olduğu anlamlarını bulur. Tilt kelime anlamı ile eğilmek, yatmak, meyil ve eğmek şeklindeki sözcüklere tekabül etmektedir. Multi Tilt ile çok sıfatı kazanan tilt sözcüğü “çok eğilebilme, çok yatırılabilme mekanik hareketlerinin” olduğu anlamlarını getirebiliriz.

Yönetici koltuğu modellerinin birbirlerine oranla değişik görünümlerde, farklı şekillendirilmiş olduklarını görmekteyiz. Kimisi krom ile kaplanırken, kimisi ise plastik aksamlar ile üretilebilmekte. Özellikle teker mekanizmasının kolay kolay bozulamayacağı, daha dayanıklı modelleri tercih etmekte, sağlam ve uzun ömürlü olmaları yönünde seçimler yapmalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir