Fonksiyonel Mobilya Tasarımları

Günden güne gelişen teknoloji ve her sektörün kendi beyin fırtınası ile ortaya çok farklı ürünler konulmakta. Mobilya alanınaki değişimler ise gözle görülmeye değer. Özellikle 3D (3 boyutlu) bilgisayar programları ile tasarım ve dizayn harikası, incelikleri ve ayrıntıları açısından hesaplanmış fonksiyonel mobilya tasarımları çıkarılabiliyor. Artan rekabetinde farklı ürün üretim safhalarını etkilediğini de söylenebilir.

Kullanıcıları açısından fonksiyonel mobilya modellerinin birçok avantajı bulunuyor. Bunlardan ilki ve önemli olanı yaşam alanlarımıza pratik bir kullanım olanağını taşımalarıdır. Örnek olarak oturma odası ortasında yer alan bir orta sehpanın, dört bir kenarından kanat açılması ile genişlemesi verilebilir. Böylece ister yemek masası, ister oyun masası ve diğer amaçlarınıza hizmet verebiliyor. Diğer bir özelliği ise fonskiyonel mobilyaların daha az alan kaplayarak, daha çok işlev görmesidir. Evlerinizin ya da iş yerlerinizin iki işi aynı anda görebilen bir ürün ile, daha az yeri işgal etmesi yararınıza bir durumdur.

Pratik mobilyaların artıları dışında her üründe de olduğu gibi eksilerde mevcut. Eksi yanlarından en önde gelen, fonksiyonel mobilyaların yoğun mekanik çalışma prensipleri ve bakımıdır. Sık sık kullanılmasına özen gösterilmeli. Çalışan demir paslanmaz mantığı ile birlikte gerekli bakımlarının da yapılması şart. Söz gelimi yağlanması gereken noktalarının yağlanması ve toza maruz bırakılmadan, temiz tutulması gerekiyor.

Hiç ummadığınız bir anda ve bir yerde gizlenmiş olarak önünüze masa, arkanıza ise sandalyesi çıkabilir. Bu tür şaşırtıcı durumları ile birlikte fonksiyonel ahşapları, mobilyaları ve diğer tür aksamlı modelleri çok seveceksiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir