Satın Almadan Önce Bebek Beşikleri

İlk çocuğunuzu beklediğiniz ve dünyaya gelmesi için son ayları yaşadığınız zamanları, hazırlıklar yaparak geçirirsiniz. Bebeğinizin uygun ortamlarda büyüyebilmesi için yapacağınız bu hazırlıklar kapsamında, onun uyuyacağı beşiklerin önemi de büyüktür. Bebeğiniz için bebek odası takımları ya da kendinizce özel olarak bebek mobilyalarını tercih edebilirsiniz. Kendi bebek odası dünyanızı da istediğiniz şekilde tasarlayabileceğiniz gibi, hazır olarak da bulabileceğiniz bebek mobilya takımları da yer almaktadır.

Sağlık açısından ele aldığımızda, mobilya sektöründe hijyen şartları gözetilmeden üretilmekte olan birçok bebek beşik modelleri yer almakta ve mümkün olduğunca bu ürünleri satın almaktan kaçınılmalıdır. Daha ucuz malzeme ve işçilikler ile sağlık şartları hiç düşünülmeden üretilen bebek beşikleri ve diğer bebek odası mobilya ürünlerinden sakınmalı. Beşik satın alırken kenar korkuluklarının alüminyum olarak tercih edilmesi de önemli bir unsur. Neden diye soracak olduğunuzda ise cevabımız, bebeklerin bu ince boyalı ahşap çubukları kemirmeye çalışması olacaktır. Bu durum sakıncalı olmakla birlikte, üzerinde önemle durulması gereken teknik bir ayrıntıdır.

Bebeğinizin doğumundan itibaren sıklıkla kullanacağı beşikleri satın alırken, daha detaylı ve bebek sağlığı düşünülerek imalatı gerçekleşmiş olan ürünleri tercih etmelisiniz. Mekanik yani hareketli bebek beşiklerinin zamanla ya da daha çabuk bozuluyor olması gerçek. Tabi sizin burada dikkat etmeniz gereken detay, beşiğin hareket mekanizmasındaki sağlamlık ve dayanıklılık olacaktır. Piyasadaki ucuz ve başlı başına ticari amaç güden ürünlerden uzak durmanız dileği ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir