Bebek Odası Tekstil Fikirleri

Bebek Odası Tekstil Fikirleri

Bebek Odası Tekstil Fikirleri

Bebeğim geliyor heyecanı sardı bütün aileyi ve telaş başladı. En önemli telaş tabii ki bebek odası. Uyumlu aksesuarlar, halı rengi ve modeli, perde rengi ve modeli, uyku setleri, örtüler, minderler, kapı süsleri… Cıvıl cıvıl, daha neler neler…

Öncelikli mobilya rengi ve duvar rengi belirlenmeli, tekstil kısmı ise en zevkli ve araştırma isteyen kısmı.

Bebeğinizin odasının mobilyasını ve ona uygun olacak duvar rengini açık tonlarda kullanın ki daha geniş ve huzurlu görünsün bu tip odalar uyku düzeninin de sağlıklı gelişmesine yarar sağlar. Sonrasında perde ve perde çeşitlerini değerlendirin. Kız bebek ise şu an en moda renkler Nil yeşili ve uçuk pembe tonlarının beraber kombinasyonlarını içeren modeller. Erkek bebekte ise bebek mavisi, çivit mavi kırmızı ve çiğ yeşiller yine en öne çıkanlar.

Bebek odası için perde modelinizi seçerken modelden çok ürünün kumaş özelliklerine dikkat ederseniz, uzun vadede kullanım sırasında yaşayacağınız; Yıkama zorluğu, leke çıkartamama, her yıkamadan sonra ütü istemesi gibi problemleri de ortadan kaldırmış olursunuz. Böylelikle vaktiniz bebeğinize daha fazla kalacaktır.

Halı seçerken yine perde ve odanın konseptine uygun renkler de, daha çok renk, nesne, resim ya da şekil içeren ürünleri seçmeli, anti alerjik, toz tutmayan ve yıkanabilir özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Bu ürünleri kullandığınızda emekleme ya da oyun zamanlarında sizin ve bebeğiniz için daha sağlıklı bir büyüme evresi geçirmiş, aynı zamanda halınızı uzun dönemde oyun ve şekilleri tanıtma içinde kullanabilirsiniz.

Bu ürünler haricinde puf veya emzirme sandalyesi tarzında ürünler kullanacaksanız da yine leke, yıkanma ve alerjik özelliklere uygun minderlerden ya da kılıflardan tercih etmelisiniz.

Uyku setleri bebeğimiz odası için asıl özen gösterilmesi gereken ürün. Çünkü sürekli yattığı beşiğin 4 tarafını sarmalayan ve yorganıyla birlikte sürekli kullanacağınız bir ürün. Bu ürünün kaliteli, uzun ömürlü, yıkandığında içerisindeki süngerin kaymayacak şekilde iyi oturtulduğuna ve beşiğin ölçülerine uygun olmasına dikkat edin.

Bu markanın uyku setleri uzun ömürlü ve rahatlıkla 2 yaşına kadar kullanılabilir, hafta da bir yıkasanız bile bir sıkıntı olmayacağı konusunda size öneride bulunabilirim.

Sizde artık bebeğinizin odası için kolları sıvayıp, dekorasyonu için çalışmalara başlayabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Bebek Odası Tekstil Fikirleri Bebek Odası Tekstil Fikirleri Bebek Odası Tekstil Fikirleri Bebek Odası Tekstil Fikirleri Bebek Odası Tekstil Fikirleri Bebek Odası Tekstil Fikirleri Bebek Odası Tekstil Fikirleri Bebek Odası Tekstil Fikirleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir