Pazartesi , 26 Eylül 2022
YENİ
Ana Sayfa » Mobilya » Ahşap » Ahşap Boyama Teknikleri ve Örnekler

Ahşap Boyama Teknikleri ve Örnekler

Ahşap boyama ile ilgili olarak sizlere ilk, ahşapın neden boyanması gerektiğinden bahsetmek isterim. Söz konusu eskilerden kalmış ve yahut babaannenizin, anneannenizin sizlere miras olarak bıraktığı, tavan arasından çıkarttığınız çok değer verdiğiniz bir ahşap bulunuyor. Sizinde bu değerli, kıymetli ahşap mobilyanın uzun ömürlü olmasını ve görsel açıdan da daha rana durmasını istersiniz. Bunun için öncelikle renk seçimlerinizde, ahşapınızı kullanacağınız yere uyumlu ve o ortamın renklerine gidecek renkleri tercih etmeniz gereklidir. Dekorasyon mağazaları, nalburiye marketlerde rahatlıkla ahşap boyalarından temin edebilirsiniz. Ahşap mobilya üzerinde yağlı boya resimlerde yapılabilir ve bu şekilde yağlı boyanın resim görünümü dışında koruyucu olarak da kullanılması sağlanabilir.

Ahşap boyamanın yapılacağı mobilya üzeri, temiz ve kuru olmalıdır. Aksi taktirde bozuk yüzey boyandığında zamanla boya atmalarına şahit olabilmektesiniz.

2 Yorum

  1. Merhaba mobilyalarımı kendim boyamak ve eskitmek istiyorum, ne tür boya kullanmalıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim.

  2. mobilyalarım elbette vernikli !üzerine ahşap boyasıyla eskitme yapabilirmiyim…

YORUM YAZIN

Elektronik posta adresiniz yayınlanmaz ve kullanılmaz. *

*

Mobilya ve dekorasyon fikirleri, mobilya kampanyaları, çeşitli duyurular, püf noktaları ve kullanıcı taraflı bilgilendirme sitenizde yer alan görsel ve metinler izinsiz kopyalanamaz. Bu web sayfasında yayınlanan haber, makale ve bilgi için yapılan yorumlar yorum yapan kullanıcı sorumluluğunda yayınlanmaktadır.