MOSDER 2011 Mobilya Tasarım Yarışması

Mosder 2011

Türkiye ‘nin Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) tarafından düzenlenen 2011 yılı Mobilya Tasarım Yarışması hızla sürmekte. Ayrıca 27 Haziran 2011 Pazartesi gününe kadar süresi uzatıldı. 7. Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması, bu yıl ilk defa İç Mimarlık ve Endüstri Ürünleri Tasarım bölümü okuyan öğrencilere kapılarını açtı. Öğrencilerin birbirine fark atacak nacizane tasarımlarını MOSDER ‘e sunarak Aralık ayında düzenlenecek kutlama ile ödüllerine kavuşacak.

İlk 15 tasarımın seçilmesi ile tasarım sahibi öğrenciler 3000TL para ödülü kazanmaya hak kazanırken, MOSDER bünyesinde yer alan üye şirketler, tasarım haklarını devralacak. Tasarım hakları için sahip öğrenciye şirketler tarafından ise 1000 Euro ücret ödenerek, sözleşme düzenlenecek.

Mobilya Dekorasyon kapsamında düzenlenecek olan yarışmadaki asıl gaye, gençlerin mobilya tasarımındaki nabzını ölçebilmek ve teşvik etmek olacak. Bu şekilde mobilya üretimi içindeki faaliyet gösteren firmalar, farklı tasarımları farklı boyutlardan edinerek sektörde canlılığı ve farklılı hedeflemektedir. MOSDER üniversitelerin ilgili bölümlerine duyarsız kalmaksızın, kendilerini kanıtlamaları için bu yarışma kapsamında bu nedenle öğrencileri de dahil etmiştir. Yarışmada engelli / özürlü öğrenci yada tasarımcıların da unutulmamış olması oldukça sevindirici. Engelliler adına Ev Mobilyası Tasarım kategorisinede yer verilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir