Siz Evde Yokken Doorbot Var

Siz Evde Yokken Doorbot Var

Siz Evde Yokken Doorbot Var

Ah teknoloji ah, senin sonun nereye varacak. Nerelere götüreceksin sen bu biz insanlığı, ne yapacaksın peki sonunda ? Bir düşünün !

Siz evde yokken kapınızın ziline basıldığında akıllı telefonunuz çalsın. Böylece görüntülü ve sesli bir şekilde kapınızdaki kişiyle dijital bir konuşma gerçekleştirin.

Maalesef ki gün geçmesin ki teknoloji gelişmesin ve değişmesin demekten, kendimizi alı koyamıyoruz. Her geçen gün bilgisayar ve internet çağı dayanaklı olarak hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar geliştirilmekte. Bunlardan bir tanesi de Amerika kaynaklı elektronik bir ürün. Görüntülü diafon sistemleri (intercom) hakkında birçoğumuz bilgi sahibiyizdir. Apartman ya da sitede oturanlar için daire kapısından önce apartman kapısı üzerindeki zil çalınır. Intercom üzerindeki kamera ile gelen kişiyi tanıyorsanız bunu kameradan görerek apartman dış kapı otomatiğine basarak açarsınız. Öyle görünüyor ki intercom sistemlerinin biraz daha geliştirilmesi gerekiyor. Neden mi ?

Doorbot adlı ürün ile siz evde yokken bile kapınızdaki kişi ile iletişim kurabiliyorsunuz. Ürün henüz yeni lakin daha 1 yaşını doldurmamışken 60 farklı farklı ülkeye gönderim yapıyor. Satış fiyatı 199 $ ve beraberinde yurt dışı gönderimlerine ek olarak 20 $ fark ödemek gerekiyor.

Doorbot kameralı kapı zili

Günümüz Türkiye’sinde öyle hırsız numaralarına rastlıyoruz ki aklımız şaşırmıyor değil. Sizin evde olup olmadığınızı kontrol etme amaçlı zilinize basılıyor. Evde olmadığınız anlaşıldığında ise evinizi soyma planları anında yapılabiliyor. Yalnız doorbot kameralı kapı zili sayesinde siz her daim evde olmuş sanılacaksınız. Bir diğer avantajıysa uzaktan evinizin kapısını akıllı telefonunuz ile açabiliyor olmanız. Kapıya monte edilen doorbot kilit mekanizması ile tanıdığınız kimselere, siz evde yokken bile kapıyı açabiliyorsunuz. Evinizde kullandığınız internet bağlantısı ile siz dışarıdayken telefonunuz ile bağlantı kurabilen bir ürün. Bu yüzden evinizde wi-fi özellikli bir internet bağlantı olması gerekiyor.

Çalışma mantığı, prensibi olarak aşağıda yer alan doorbot youtube videosunu izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir