Siemens’den Yeni IP Kameralar

AĞ TABANLI VİDEO İZLEME SİSTEMLERİNİ BASİTLEŞTİRECEK YENİ, RENKLİ IP KAMERALAR:

Mağaza, küçük ofis ve hatta ev gibi iş uygulamalarında ağ tabanlı video izleme sistemlerine yönelik giderek artan bir talep var. Siemens Bina Teknolojileri Birimi, bu taleplere yanıt olacak yepyeni renkli IP Kamera portföyünü piyasaya sürdü. İç veya dış mekanlarda kullanılabilen Ağ Tabanlı Kameralar ile ses verileri desteklenerek, olayları aydınlatmaya yardımcı olabilecek önemli bilgiler elde edilebilir.
Son derece kompakt bir tasarıma sahip CCIC1410 kameraları, gelişmiş bir dizi güvenlik fonksiyonlorı içeriyor:
– Çift format kodlama özelliği,
– Entegre edilmiş hareket algılama,
– Duvara montaj aparatları ve güç kaynakları sayesinde basit ve hızlı kurulum,
– Alarm ve mesaj iletimi,
– Kablolu ve kablosuz modelleri

Bu seri kameralar, MPEG4 ve MJPEG formatlarında eş zamanlı çift format yayınları destekleyerek, bir dijital video kaydedici, bir PC veya 3G aktif bir cep telefonu gibi alıcı cihaza bağlı olarak çözünürlük ve yayın kalitesini belirleme olanağı sağlıyor. Kameraların kullanımı son derece basit, duvara veya tavana monte edilebiliyor. İleri düzey görüntü işlemi teknolojisi ve daha yüksek ışık hassasiyeti sayesinde video görüntülerinin uzun mesafelerde düzgün bir şekilde aktarılmasını sağlıyor. CCIC1410 – LAW modeli ayrıca WLAN özelliğini destekliyor ve böylece ek ağ kablosu ihtiyacını ortadan kaldırarak kurulumu daha da basit hale getiriyor. Kameraların diğer kullanışlı bir özelliği de alarm devreye girdiğinde hareketi algılaması ve bunu e-mail ile kullanıcıya bildirmesi.
Bu fonksiyon, iş yeri veya evin mevcut durumunun uzak bir mesafeden izlenebilmesini sağlıyor. Dijital giriş ve çıkışlar, harici bir sensör ile harici bir alarmın bağlanmasına da olanak tanıyor. Portföydeki bazı kamera modelleri, yönetici tarafından aktif hale getirilebilir veya devre dışı bırakılabilir özel bir buton içeriyor. Böylece buton aktif edildiğinde iş yeri veya ev sahibi hassas anlarda yada hassas yerlerde video izleme fonksiyonunu kolayca durdurabiliyor.

İç ve Dış Mekanlarda Kullanılan Renkli PTZ Kamera Modeli ;

Ürün portföyündeki ön plana çıkan bir diğer üründe yeni, renkli PTZ kubbe IP kameralar. VGA çözünürlüğü sunan MPEG4/MJPEG yayınlarını destekleyen bu kamera, video görüntülerini orjinal hali ile aktarıyor. Kameranın kapsamlı özellikleri arasında, hareket algılama, entegre güvenlik duvarı max. 2GB’lık SD alarm görüntüleme belleği ve e-mail bildirimi yer alıyor. Bu model, hareketli objelerin kolay bir şekilde takip edilmesini veya kameranın istenen görüntüye göre otomatik olarak ayarlanmasını sağlamak üzere entegre ve hassas bir çevirme başlığı mekanizması kullanıyor. Kamera, 64 adet ön ayar destekliyor. Söz konusu bu ön ayarlar, ya operatör tarafından manual olarak seçiliyor veya istene alana odaklanacak şekilde otomatik olarak yapılıyor. PTZ kubbesini SIEMENS’in CCDA kubbe kamera ürün portföyündeki kılıf ve aksesuarlarla birleştiren bu IP kubbe kamera, dış mekan uygulamalarında da kullanılabiliyor.

Ağ Tabanlı Video Kayıt Sisteminin Desteklenmesi ;

Video kayıt için SIEMENS SISTORE MX hibrit kaydedicilerle ağ tabanlı kayıt işleminde kullanılan bir yazılım paketi olan SISTORE MX NVS NVS’yi sunuyor.
Bu cihazlar, operatörün canlı görüntülerini izlemesini ve aynı zamanda her bir kurulu sunucu başına 64 adet Ağ Tabanlı Kamera için kayıt, tekrar oynatma ve uzaktan erişim fonksiyonlarının desteklenmesini sağlıyor.

İletişim: +90 555 637 84 27

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir