Güvenlikte IP Kamera Farkı

Güvenlikte IP Kamera Farkı

Bulunduğunuz ya da kullandığınız mekanların, daha şeffaf ve emniyet içinde olmasını sağlamak en önemli görevlerimiz arasında olmalı. Güvenlik sistemlerinin ilerlemekte olan teknoloji ve gelişimlere açık olması, önümüze birçok savunma sistemi getirmektedir. Güvenlik kameraları da bunlardan sadece biri ve sık kullanılan sistemler arasında yer almaktadır. Sürekli kayıt altında tuttuğunuz mekanı, anlık izleme ve dışarıdan gelebilecek her hangi bir tehlikeye yönelik caydırıcılığı yüksek elektronik bir savunma sistemidir. Kamera sistemleri, geçmişte ve günümüzde sayısızca olayı aydınlatmış ve bununla kalmamakla birlikte önüne geçmeye yetmiştir. Gün geçtikçe güvenlik kameraları daha da artmakta ve sıklıkla tercih edilmektedir.

Dünya’nın en fazla güvenlik kamerası kullanan yerlerinden biri de İngiltere’nin başkenti Londra. Burada her an her yer gözetim ve güvenlik altında, böylece yasa dışı olaylara nadir rastlandığı görülmektedir. Ülkemizin İstanbul ilinde kamera güvenlik sistemleri ancak ve ancak bir olay yaşandıktan sonra tercih edilmekte fakat güvenlik kamerası sistemleri kesinlikle ilk olarak düşünülmelidir. Özellikle bina, ofis ya da evinize olan giriş kapıları 7/24 izlenmelidir.

Kamera sistemleri, içeriğinde birçok model ve ayrı ayrı çalışma teknolojileri ile farklılık taşır. Söz gelimi CCTV ve IP kamera sistemleri. CCTV sistemler hepimizin bildiği gibi kapalı devre kameralar olup, çalışma mantıkları network üzerinden gerçekleşmez. Çevremizde de sürekli gördüğümüz kamera sistemleridir. CCTV kamera sistemleri maliyeti uygun, montajı, servis ve bakımı kolaylıkla gerçekleştirilebilen bir kamera çeşididir. IP teknolojisi ile Network alt yapısında çalışan kamera sistemleri IP Kamera olarak adlandırılmakta ve internet / yerel ağ üzerinde izleme ve kayıt tutma imkanı tanımaktadır.

Tabi sizin uzman bir elektronik teknisyeni, teknikeri ya da mühendisine danışarak karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Mekanın keşfini, sizin istek ve ihtiyaçlarınızı yakın görerek karar vermek bizim öncelikli görevlerimizdendir.

İletişim: 0 532 234 23 64

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir