Ev ve İş Yeri Kamera Sistemleri

Ev ve İş Yeri Kamera Güvenlik Sistemleri
Ev ve İş Yeri Kamera Güvenlik Sistemleri
Ev ve İş Yeri Kamera Güvenlik Sistemleri

Güvenlik birçoğumuz için ön planda olmakla beraber, içimize de bir huzur getirdiği gerçek. Güven içinde yaşamak, dış dünyadan gelebilecek tehlikelere karşı önceden önlem almak şart. Özellikle son zamanlar baş gösteren ve haberlerde yer alan korkunç hadiseler, bizi ev ya da iş yeri güvenlik sistemleri kurulumuna itebilir.

Cep telefonu, tablet ya da bilgisayar üzerinden uzak erişim kamera sistemleri
Cep telefonu, tablet ya da bilgisayar üzerinden uzak erişim kamera sistemleri

Elektronik güvenlik sistemlerinde başı kamera sistemlerinin çektiği aşikar. Böylece 7 / 24 mekanınız kayıt altında. Cep telefonu, tablet ya da uzak bir bilgisayar ile internet yardımıyla üzerinden de izleme olanakları bulunuyor. Siz evdesiniz ya da yoldasınız fakat iş yeriniz cep telefonunda sizin izleniminize sunulur.

Peki kamera sistemleri için nelere dikkat edilmeli ?

Öncelikle size bu hizmet verecek olan güvenlik firmasının, varsa web sitesinden iyice araştırılması gerekiyor. Bilgi ve tecrübeleri ile dolu dolu kaç yıldır sektörde hizmet veriyor. Referansları kimlerden oluşuyor. En azından birkaç bilindik firma ya da şahısa hizmet vermiş olduğunu da sorabilirsiniz. Aslında araştırmanın ana maddesi hangi marka kamera ve kayıt cihazını kullanarak size bu hizmeti verecek olmasından geçiyor. Nedeni ise kuş tüyü hafifliğinde 10$’lık ve çamur gibi bir görüntü veren ucuz çalışan firmaların tercih ettiği isimsiz (no name) ürünlerden sıyrılmanızı sağlamaktır.

Dome güvenlik kamerası
Dome güvenlik kamerası

Sadece kamera sistemleri değil alarm, yangın ihbar, kartlı geçiş, parmak izi ve yüz tanıma, otopark bariyeri ve turnikeli geçiş sistemleri hizmeti de verdiğinden emin olun. Çünkü bir elektronik mühendisi bu saydığımız tüm güvenlik sistemleri çözümlerine hakimdir. Size de bunu telefonda konuştuğunuzda ya da web sayfasını gezindiğinizde ima eder, belirtir.

Sizlere tavsiyemiz Samsung ve LG gibi markalardan yana hareket etmeniz olacak lakin maddi olarak beni aşar da diyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ise Samsung ve LG kamera sistemlerinin kalitesine yakın, profesyonel ve ekonomik olan marka HAIKON tercih edilebilir. Özellikle tavsiye edebiliriz. HAIKON güvenlik kameraları ve kayıt cihazları (DVR) oldukça kaliteli ve sorunsuz olmakla birlikte, başınızı ağrıtmayacaktır. Emin olabilirsiniz.

Kamera sistemleri için firma seçiminizi yaptığınızı farz ediyor, işinizin ikinci aşamasına geçiyoruz. Keşif. Keşif için randevu tarihinizi belirlediniz ve ilgili teknisyen kamera sistemi için mekan incelemesi yapacak. Aslında işin bu kısmında o firmadan öğrenmek istediğiniz tüm bilgiyi o anda öğrenmelisiniz. Hatta bu sayede firmanın bilgi, tecrübe ve deneyimlerini de edinmiş olursunuz. Keşif esnasında sizin için önemli oda, bölge, alan ya da tezgahları ön planda tutarak, keşif notlarını tam anlamıyla aldığından emin olmalısınız. Söz gelimi para kasasında özel bir kamera, yani para okuma özelliği bulunan bir kamera istediğinizi belirttiniz fakat diğer güvenlik kameraları ile aynı özelliği olan bir kamera takılabilir.

HAIKON İç ortam dome kamera
HAIKON İç ortam dome kamera

Teknoloji ve bilişim insanımıza birkaç adım uzak gibi görünse de bilinçlendirmek için bir şeyler anlatıldığında, uygun dil ile açıklamalar yapıldığında ortada anlaşılmayacak bir şey kalmıyor. O yüzden size kamera sistemi hizmeti sunacak firmanın ticari kaygılarından çok, sistem taraflı size istediğinizi sunmak adına çalışmalar sağlamalıdır.

İşçilik, kablolama alt yapısında da titiz çalışan, özen gösteren, her yanı gerekmedikçe kırıp dökmeyen bir firma seçimine özen gösterilmeli. Aslında size küçük bir ipucu vermek isterim. İstanbul kamera sistemleri olarak faaliyet gösteren firmalara dikkat ettiğimizde montaj ve devreye alma hizmeti için iki personel yönlendiriyor. Bu iki personelin birinin alt yapı diğerinin ise sistemi devreye alma özelliklerinin, tam takır yerinde olduğunu gözetmelisiniz.

İGG Teknoloji ve Güvenlik Sistemleri

www.kamera-sistemleri.com

0 532 234 23 64

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir