Ev Güvenlik Sistemi

Göze hoş gelen kusursuz bir görünüm, gelen misafirlerinize hoş bir sunum. Gerek evinizin dekorasyonu için gerek ise evinizde sağladığınız kamera sistemleri, güvenlik sistemleri, elektronik olarak kumanda ettiğiniz diğer ekipmanlar kurulurken estetik görünüme dikkat edilerek dizayn edilmeli.

    Söz gelimi kablolama yani kablo çekimi esnasında doğabilecek, çirkin görünümlerden sakınılmalıdır. Güvenlik sistemleri dizaynı düşündüğünüz andan itibaren sizlere ilk olarak güvenlik kamerası ile başlayarak, tavsiye edebileceğim kamera türü ip kamera olacaktır. İp kameradan sizlere bahsettikden sonra, sizlere

wireless kamera

    No Cable (Kablo yok) türünden bahsedeceğim.

Öncelikle ip kamera bizlere daha estetik bir güvenlik sistemleri kurulumu sağlayacaktır. Neden mi? Nedeni internet yolu ile bizlere kamera görüntülerini aktarabilmesidir. İp kameralar evlerimizide internete erişimi sağlayan modem ile bağlantı sağlayarak dünyanın her neresinde olursak olalım, internetden kameramıza verdiğimiz ip no ile bağlantı sağlayarak real time (gerçek zaman) görüntü alabilmemiz sağlanabilmektedir. Diğer yandan çoğunlukla evlerde gerçekleştirilen güvenlik sistemleri montajı esnasında kablolama dizaynının kanallar yolu ile ve alçı tavan içerisinden çekilerek sağlanabilir.

Özen gösterilerek daha estetik bir görünüm sağlamak tamamen elimizdedir. Kameranın duvarda yanlızca kendisinin duruyo olması, görünümü büyük ölçüde etkiler. Wireless kameraya gelecek olursak, bu tür kamera modellerinde kablosuz internet olanağı sağlayan modemlere ihtiyaç duyulmaktadır. Wireless kamera yanlızca enerji kablosu bağlanarak görüntü aktarımı sağlanır. Wireless kameralar dışında, RF (Radyo Frekans) yolu ile bağlantı kurabilen kamera modelleride daha estetik bir görünüm için kablo kullanılmadan bağlanabilir. Ev güvenlik sistemleri olarak yanlızca kamera sistemi kurulamayabilir. Bunun dışında ev sahibi dış kapısında kartlı ya da parmak izi kullanımlı tanımlama yöntemleri ile kapı açan sistemlerde kullanılabilir. Otopark bariyeri ile evinizin oto park kapısının daha güvenli tutabilirsiniz.
Ev güvenlik sistemleri
Dijital elektronik kapsamında daha teknolojik bir eve sahip olmak günümüz Türkiyesi’nde 2oo9 yılında oldukça gelişmiş ve ileri düzeyde bir sisteme sahip olabilmekteyiz. Evlerimizde keza iş yerlerimizde çeşitli seviyelerde güvenlik sistemleri ihtiyaçlarımızı araştırmadan, bilgilendirilmeden almanın pekde lehinize yarar sağlayacağını söyleyemeyiz. Örneğin; düzenlenen fuarlarda gezmenizi, daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir