Pazartesi , 23 Mayıs 2022
YENİ
Ana Sayfa » Güvenlik Sistemleri » Ev Güvenlik Sistemleri İçin Neler Yapılabilir ?

Ev Güvenlik Sistemleri İçin Neler Yapılabilir ?

Evlerde güvenlik sistemleri önlemi alabilmek adına, Kamera Sistemlerinden yararlanılabilir. Dış kapınızı gelen ziyaretçileriniz için izlemeye alacak ve aynı zamanda da kayıt imkanı sağlayabilecek olan bir sistem ideal kalır. Bu arada sizlere küçük bir tavsiye; eğer ki kameralarınızın görüntüleri, bilgisayarınızda yada kayıt cihazınızda fazla yer kaplamasın diyorsanız, MOTİON özelliğini kullanmanızı öneririm. Bu şekilde kameralarınız hiç kayıt yapmıyormuş gibi izleme yapıyor. Lakin kamera önünde her hangi bir hareket olduğunda hemen kayda geçiyor. Bu sayede deponuzun (harddiskinizin) kısa sürelerde dolmamasını sağlamış olacaksınız.

Evinizin riskli gördüğünüz noktalarını belirleyerek, kamera sisteminin yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Evinizden ayrıldığınız, seyahate çıktığınız yani evinizde olamadığınız anlarda dahi internet üzerinden izleme yapabilmektesiniz. Alarm sistemleri açısından bakıldığında ise, gayet caydırıcı ve güvenilir bir sistem olarak görülmektedir. Söz gelimi tehlike anında, belirlediğiniz numaraları alarm merkezinden arıyor olması ve haber vermesi akıllıcadır. Akıllı bina, akıllı ev projelerinde kamera sistemi ve alarm sistemi ağırlıklı bir şekilde kullanılmaktadır.

1 Yorum

  1. Elinize sağlık güzel bir yazı yazmışsınız. Konudan kısaca bahsetmişsiniz. Biraz daha ayrıntılı olarak ev ve iş yeri güvenliği ile ilgili olarak benimde Karel blogda bir yazım var. Arzu edenler okuyabilirler. http://www.karel.com.tr/blog/eviniz-veya-ofisiniz-guvende-mi-ogrenmek-icin-4-adim linkinden ulaşabilirsiniz.

YORUM YAZIN

Elektronik posta adresiniz yayınlanmaz ve kullanılmaz. *

*

Mobilya ve dekorasyon fikirleri, mobilya kampanyaları, çeşitli duyurular, püf noktaları ve kullanıcı taraflı bilgilendirme sitenizde yer alan görsel ve metinler izinsiz kopyalanamaz. Bu web sayfasında yayınlanan haber, makale ve bilgi için yapılan yorumlar yorum yapan kullanıcı sorumluluğunda yayınlanmaktadır.