Ev Alarm Sistemleri

Müstakil ya da site içi, apartman gibi ikamet edilen mekanlar ev alarm sistemleri olarak algılanmakta. Ülkemizde her 10 saniyede 3 ev soyulmaya, hırsızlığa maruz kalırken alarmın önemi daha da ciddiye alınabilir.

Evinizden uzaklaştınız, tatilde ya da uzun süren bir iş yolculuğundayken siz evinizin ne kadar korunabilir olacağından şüpheleniyor olabilirsiniz. Hırsızların kendilerince geliştirdiği kapı, pencere açma tekniklerine karşı koyacak dijital elektronik bir güç olarak tanımlanabilir, alarm sistemi.

Ev Alarm Sistemlerinin Farkı Nedir ?

  • Öncelikle şunu belirtelim ki, ev ya da iş yeri için özellikle ayrılmış alarm sistemleri piyasada yer alıyor.
  • Evinizde beslediğiniz evcil hayvanları, es geçecek olan sistemler,
  • Evlerde kullanılan manyetik kapı ve pencere kontaklarının, işyerlerinde kullanılan ile bir farkı bulunmaz.
  • Ev alarmlarının, alarm merkezi ile iletişim ağı içinde olduğunu da unutmadan belirtelim.

Evinize giriş ve çıkışlarda alarm sisteminizi kurmanız, devreye almanız halinde, içinizde bir güven hissi oluşacağına emin olabilirsiniz. Kontrol paneliniz üzerinde evinizin hangi odalarını kontrol edebileceğinizden tutun, evinizde girecek olan diğer yetkililerinde niteliklerini kısıtlayabilmektesiniz. Ayrıca kimi alarm sistemleri firmalarının da son yıllarda, internet teknolojisini kullanarak hareket ettiği bir gerçek. Bu sayede evinizin tüm giriş ve çıkışlarını, web sitesi üzerinden takip edebilmektesiniz.

Ev alarm sistemlerinin diğer sistemler ile çalışma prensibi olarak herhangi bir farkı bulunmuyor. Diğer alarm sistemlerinde olduğu gibi evinize davetsiz giren biri olduğunda, sistem öncelikle manyetik kontaklar üzerinden alarm paneline ileterek oradan da telefon hattı ile  ALARM MERKEZİ ‘ne bilgi veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir