WOOLMARK Yatak Takımlarının Faydaları :

Woolmark nedir ?, woolmark dünyanın en çok tanınan tekstil sembolüdür. Bu sembol, en iyi kalite ve güven garantisini temsil etmektedir. Woolmark markasını, yalnızca bu kaliteyi ve güven garantisini sağlayabilen firmalar, ürünleriyle birlikte kullanma lisansına sahiptir. Woolmark damgası taşıyan bir ürünün, The Woolmark Company tarafından belirlenen teknik standartlara uyması için bir dizi sıkı testten geçmesi gerekmektedir.

En İyi Yün Yatak, İyi Markalandırılandır

Yün ne kadar güvenlidir ?

Yün uyku ürünlerinde maksimum güvenlik için ideal elyaftır. Çünkü yünün doğal protein bileşenleri, elyafın nem buharını önce tutup sonra dağıtma yeteneğiyle birlikte, yün yatak takımlarına mükemmel doğal bir alev direnci vermektedir. Yünü ateşe vermek zor, söndürmek ise kolaydır. Yanmaya başlaması durumunda, göreli olarak düşük yanma ve alev alma ısısına sahiptir.

Saf yeni yün, alerjik hastalığı olanlar için bir problem yaratır mı ?

Evdeki toz maytları, astım ve diğer solunum yolu hastalıklarına yol açabilir. Yün yatak takımları, toz maytlarının hoşlanacağı bir ortam yaratmazlar. Toz maytı popülasyonlarının başlıca nedenleri, ısı, nem, oda havalandırması, yiyecek maddeleri ve temizlik yapma sıklığıdır.

Saf yeni yün yatak takımları, kötü kokar mı ?

Hayır. Ham yüne karakteristik kokusunu veren ve saflığını bozan faktörler işlenme sırasında ortadan kaldırılmaktadır.

Yün, bebekler için güvenli midir ?

Evet. Yün doğal bir üründür, hava geçirgenliği yüksektir. Ayrıca, doğal olarak alevi geciktirme özelliği vardır.

Bir ürünün, saf yeni yünden yapıldığını nasıl anlarım ?

Woolmark etiketini tercih edin. Bu etiket, ürünün saf yeni yünden yapıldığını; The Woolmark Company tarafından kalite ve performans bakımından test edildiğinin garantisidir.

Neden yorgan içindeki yün dolgu, sentetik elyaf ve diğer dolgulardan daha rahattır ?

Bütün elyaflar içinde yalnızca yünün tamamıyla kendine özgü termal yalıtım nitelikleri vardır. Isının eşit dağılımı için, elyafın yüksek tüylü, esnek ve doğal kıvrımı milyonlarca küçük hava boşluğu içinde havayı tutar. Bunun dışında yünün, daha konforlu bir ortam sağlamak için kendi ağırlığının %30’una (Polyester elyafta bu oran %1-2 kadardır.) kadar nemi, hem ıslaklık hissi vermeden emme, hem de su buharını havaya dağıtma özelliği vardır.

Yün dolgulu yatak, çok sıcak olur mu ?

Yün katmanlı bir yatağın avantajı, dengeli bir yalıtım sunmasıdır. Elyafın moleküler yapısı, havayı yakalama ve tutma yeteneği, su buharını emmesi ve sonra havaya dağıtması, ürünün kışın ılık, yazın ise serin tutmasını sağlamaktadır.

Woolmark etiketini arayınız, o sizin kalite ve performans güvencenizdir.

Kullanım yeri ne olursa olsun, Woolmark sınıfı yüksek notlarla geçer. Birçok ayrıntılı teste tabi tutulduktan sonra yatak imalatçılarının, Woolmark için, müşterilerinden duydukları memnuniyet şaşırtıcı değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir