Cuma , 9 Aralık 2022
YENİ
Ana Sayfa » Ev » Ev Tekstili » Uyku Pedleri

Uyku Pedleri

Yatak odalarımızın en büyük parçası yataklar ve onların size verdiği rahatlığı tamamlayan, aksesuarları. Yattığınız yatağın korunabilmesi, hijyen kurallarına uygunluğu ve rahatlığına kattığı hafifliği açısından uyku pedleri önem taşır. Uyku pedi modellerini incelediğimiz zaman görüyoruz ki birçok ped, polyat ile kapitonelin buluşması ve pamuklu kumaşın yer alması ile ortaya koyulmakta.


Pamuklı Kumaş

Tekstilin sıklıkla tercih ettiği bu kumaş, bitkisel alt yapısı ile elyaf bir üründür. Topraktan yetişen pamuk bitkisi ile kozalarından elde edilmektedirler. Fazla esneme niteliği bulunmaz. Kalitesi ve dayanıklılık derecesi yüksektir. Sıcak suya karşı dayanıklı, sıkılabilen bir yapıları vardır ki nemli bir şekilde ütülenmeleri halinde çabuk düzleşebilir.


Kapitonelden kasıt yani kapitone olarak çalışma stiline değinelim. İki parça halinde kumaş düşünün. Uyku pedinin oluşabilmesi için aralarına pamuklu kumaş getirilmelidir.

YORUM YAZIN

Elektronik posta adresiniz yayınlanmaz ve kullanılmaz. *

*

Mobilya ve dekorasyon fikirleri, mobilya kampanyaları, çeşitli duyurular, püf noktaları ve kullanıcı taraflı bilgilendirme sitenizde yer alan görsel ve metinler izinsiz kopyalanamaz. Bu web sayfasında yayınlanan haber, makale ve bilgi için yapılan yorumlar yorum yapan kullanıcı sorumluluğunda yayınlanmaktadır.