Sertex ZEN Döşemelik Kumaş

Sertex 'den Hayatı Kolaylaştıran ZEN Döşemelik Kumaşlar

Oturduğumuz koltukların üzeri, her an için iz bırakıcı bir sıvının dökülmesi korkusu içinde. Yetişkinler olarak sizler buna dikkat ediyor olsanız dahi, çocukların bu konuyu atlıyor olması gayet normal. İçtiği vişne suyunun oturduğu koltuğa dökülmesi, döşemelik kumaş üzerinde iz bırakması çocuklar tarafından düşünülmeyerek dikkatsizce gerçekleşebilir.

Sertex Zen Döşemelik Kumaş ise size bu korkularınızı unutturacak yeni, yepyeni bir döşemelik kumaş teknolojisi sunuyor. Sizin ve ailenizin özgür bir şekilde geniş olarak hareket edebileceği Sertex Zen ile su geçirmez koltuk döşemeleri.

Sertex ‘den Hayatı Kolaylaştıran ZEN Döşemelik Kumaşlar

Zen ürünlerini kullanırken dikkat edilmesi gereken konular

 • Ürün yıkama ve temizleme talimatlarını mutlaka okuyunuz ve uygulayınız. Ürün için belirtilen kurulama ve ütüleme tarifine uyunuz.
 • Açık ve orta renkli kumaşların üzerine koyu renkli herhangi bir başka ürün (battaniye vb.) örtmemeye özen gösteriniz. Boyaları kuruyken sürtünme yolu ile veya nemliyken akma yolu ile kumaşa geçebilir.
 • Kumaş uzun süreli güneş ışığı ve sıcaklık veren kaynaklardan uzak tutulmalıdır.

Sertex ‘den Hayatı Kolaylaştıran ZEN Döşemelik Kumaşlar

Dikiş Teknikleri

Dikim esnasında, standartlar dahilinde hareket edilmelidir. Özellikle dikim sorunları ile karşılaşmamak için mümkün olan en ince iğne, ince bir sentetik iple beraber kullanılmalıdır. Yuvarlak veya sivri uçlu iğneler tercih edilmelidir. Dikiş görünüşünün iyi olmasını sağlamak için kesme uçlu iğneler kullanılırsa, dikiş açma ve kopma testleri yapılması gerekir.

Dikiş tekniğinde; kavramalı dikim tipleri tercih edilmelidir. Dikiş açma problemleri ile karşılaşmamak için ince iplik ve sentetik kesik elyaf seçilmeli, iğnenin tipi ve yenilenmesine, dikiş tansiyonları ve yoğunluk değişimlerine özen gösterilmelidir. Ürün içinde bulunan yapıştırıcı tabakanın zarar görmemesi için gerekli önlemi almanız gerekmektedir. Kullanılan iğne, iplik, makine, katlama, dikim tipleri ve bunların en uygun şekilde seçilerek dikilmesi ile istenilen sonuca ulaşılabilir.

Yukarıdaki konuların hepsi, kendi başına bir problemi tetikleyebilecek unsurlar. En doğru dikişi bulmak koltuk üretimi yapılan işletmenin kendi olanakları dahilinde yapılacak denemeler ve iyileştirmeler ile olacaktır. Üretim merkezlerinde arzu edilen ideal şartları elde etmek her zaman mümkün olmamaktadır. Fakat yapılacak küçük değişiklikler ile durumu düzeltmek mümkündür. Bu konumda yan taraftaki bilgileri hatırlatmak ve gerekirse konuyla ilgili firmamızın ücretsiz hizmet veren teknik ekibinden destek istemek mümkündür.

Sertex ‘den Hayatı Kolaylaştıran ZEN Döşemelik Kumaşlar
Sertex ‘den Hayatı Kolaylaştıran ZEN Döşemelik Kumaşlar

Temizleme Talimatı

Sıvı Lekeler: Zen serisi ürünlerimiz su iticilik özelliği taşıdığı için dökülen su, çay ,kahve ve meyve suyu gibi benzeri sıvılar kumaş yüzeyinden emilmeden akıp gidecektir. Yüzeyde kalan nemlilik emiciliği yüksek bir materyal ile sıvının döküldüğü alana hafifçe bastırılarak alınır. Eğer sıvı hafif leke bıraktı ise temiz pamuklu bir bez sabunlanarak leke temizlenir.

Katı Partiküller: Kumaş yüzeyinden azami derecede özen gösterilerek dağıtılmadan alınır. Yumuşak uçlu bir spatula ile katı partikül kumaş yüzeyinden bastırılmadan hafifçe sıyrılır. Eğer toz ise vakum temizleyici ya da yumuşak fırça kullanılarak toz uzaklaştırılır. Kalan lekeler sabunlu bez ile dağıtılmadan dairesel hareketler ile silinerek çıkartılır.

Alkol Türevleri, Petrol ve Alkali Bazlı Çözücüler temizlik işlemlerinde kullanılmamalıdır. Tüm temizleme işlemleri sonrasında Kurutma işlemi hafif ısıyla ayarlanmış fön makinesi ile geniş dairesel hareketler yaparak ya da kendi halinde kurumaya bırakılmalıdır. Kurutma işlemi sonrası yatan floklar yumuşak bir fırça ile düzeltilmelidir.

Yıkama Önerileri

Çamaşır makinesinde 40ºC’de kısa programda yıkanmalıdır. Yıkama işlemi ürün ters çevrilerek yapılmalıdır. Sıkma programı Max. 800 devir/dk. olmalıdır. Beyazlatıcı ( ağartıcı ) kesinlikle kullanılmamalıdır. Yıkama esnasında farklı renkte ve kalitede başka bir kumaş eklenmemelidir. Ürün temizliğinde saf beyaz sabun tercih edilmelidir. Bulaşık deterjanları, arap sabunu, petrol ve alkali bazlı çözücüler ile ev deterjanı kullanılmamalıdır. Renkli ürünler mutlaka renkliler için olan özel deterjanlarla yıkanmalıdır. Diğer deterjanlar, beyaz renkleri daha beyaz yapmak için ağartıcı ve leke sökücü içerirler.

Ürünler direkt olarak güneş ışığında kurutulmamalıdır. Asarak kurutma yapılacaksa ürün tersten asılmalıdır. Hassas tambur kurutma yapılarak ta kurutulabilir. Kumaşın ters tarafından Max. 100–120ºC’de ütülenmelidir. Yüksek ısılar ürünler için her zaman zararlıdır. Ütüleme işlemi kurutma amaçlı yapılmamalıdır. Kumaşın hafif nemli olması ütüleme işlemini kolaylaştıracaktır. Ütü işlemi hızlı ve homojen olmalıdır.

Hassas kuru temizleme yapılabilir. Perkloretilen uygundur. Alkol esaslı çözücüler kullanılmamalıdır.

“Sertex ZEN Döşemelik Kumaş” için 7 yanıt

 1. Ayşe avatarı
  Ayşe

  3 tane çocuğum var,evim için mükemmel bir seçim olacak…

 2. Suzan avatarı
  Suzan

  İnternette araştırdım sertex.com.tr ‘den numune ve sipariş verebiliyoruz…

 3. Esra avatarı
  Esra

  Ürünün reklamını gördüm kaplatmayı düşünüyorum. Sertex web sitesinden, ücretsiz olarak numune siparişi verdim memnun kaldım.

 4. SELIN avatarı
  SELIN

  kesinlikle kaplatmayı düşünüyorum. numune siparişi verebilirim bende. çocuklarım var tam bize göre bir ürün. çok memnun kalıcağımdan eminim

 5. ufuk avatarı
  ufuk

  Bu kumaşın İzmir ‘de şubesi var mı ? Varsa adresini ve telefonunu almak mümkün mü ? Eğer mümkünse gerçekten güzel bir ürün reklamını gördüm bende evimde mobilyalarımdaki kumaşlarını değistirmek isterim eğer şartlar uygunsa…

 6. Melek avatarı
  Melek

  Ufuk bey sertex’in sitesinden istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.Sitede gördüm evet İzmir de şubesi var.
  Adres:S.S Kısıkköy Ağaç İşleri San. Sit.
  Koop. Mimar Sinan Cad. No:2
  Kısıkköy İzmir
  Telefon:0232 257 69 99

 7. Adnan Koçalan avatarı
  Adnan Koçalan

  Gerçekten bu işin uzmanı sertex. Tebrik ediyorum kendilerini.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir