Akıllı Ev Sistemleri – Vizyoline

Evleriniz bir robot şeklinde, istekleriniz doğrultusunda değişim gösterir ise ne olur ?
Söz gelimi siz televizyon üniteniz karşısında, bir spor karşılaşması izlemek üzeresiniz. Elinizdeki kumanda ile yanlız bu kumanda televizyonunuzun değil, akıllı ev teknolojinizin yönetim paneli kumandası olacak. Bu kumanda üzerinden spor senaryosunu seçtiniz ve pencerelerinizden tutun aydınlatma sisteminize, ses sisteminizden tutun ki koltuklarınızın duruşuna kadar tamamen sportif bir ortam sağlayacak sizlere. Günümüz 2010 ev ve bina teknolojilerine bakıldığında, özellikle Vizyoline şirketinin bir çok gelişmelere açık bir yol izlediğini görebilmekteyiz.
Güvenlik ve konfor içinde, anahtar ve priz gibi elektrik aksesuarlarınızdan başlayarak evinizi çeşitli elektronik otomasyon programlarına dahil etmekte.
Dokunmatik bir ekran aracılığında sizlerin o an için yaşam alanında neyi nasıl görmek istediğinize göre çalışma göstermekte. Evinizin tüm teknolojik özelliklerine bu dokunmatik ekran üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Gerek aydınlatma ayarlarını, gerek ısıtma yada soğutma, gerekse ses sistemi gibi pek çok ayarlarınızı anında gerçekleştirebiliyorsunuz.


Öyle bir açma/kapama anahtarı düşünün ki yanlızca parmağınızı üzerinden geçirmeniz, onu aktif etmeye yetsin. Bitmedi. Parmağınızı tam tersi yönde geçirdiğinizde ise pasif olarak kapalı konuma geçsin.
Akıllı ev sistemleri içinde bildiğiniz gibi, güvenlik kameraları da mevcut tutulmakta. Akıllı ev sistemlerinde kullanılan güvenlik sistemlerine bakıldığında ise, bir çok sistemin birbirine entegre edilerek tek bir çatı altında toplanmış olduğu görülmekte. Akıllı ev sistemlerinde güvenlik kameraları, alarm sistemleri, parmak izi kontrollü sistemler gibi güvenlik cihazları kullanıcı / ev sahibi dışarıda iken onu haberdar etme özellikleri içindedirler.
Evinizde bu tür kolaylıkların ve konforun yer alması hiçde zor değil. Vizyoline ile iletişime geçmeniz halinde sizlere bu konuda profesyonel ve estetik bir danışmanlık gösterecektir.
Güvenlik sisteminiz dahil ve diğer kontrol sistemleri ile tanışmanızı geciktirmeden, akıllı ev sistemlerine geçiş yapmanızı tavsiye ederiz.

Yukarıdaki resimlerde ilk olarak kontrol ekranını görmektesiniz. Sonrasında ise ister kart tanımlayarak, isterseniz şifre belirleyerek kapı açma yada başka bir yeri kontrol etmekte kullanabilirsiniz. Mobilya dekorasyon dizaynınızı bozmadan, evinizi daha da teknolojik ve bilimsel gösterecek akıllı ev sistemlerinden bir an önce yararlanmanızı öneririz.

“Akıllı Ev Sistemleri – Vizyoline” için bir yanıt

  1. arla avatarı
    arla

    Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir