İstanbul’da Ev Sahibi Olabilmek mi ?

İstanbul'da Ev Sahibi Olabilmek mi ?

İstanbul'da Ev Sahibi Olabilmek mi ?

Türkiye’nin her yerinde ev sahibi olmaya çalışmanın üzerinde bir gerçek, İstanbul’da ev sahibi olmak. İstanbul daire fiyatları açısından, çocuklu bir aile için yüksek meblağ. Aynı şekilde kiralık daireler de almış başını gitmiş derecede.

İstanbul ulaşım, hastane, emniyet, sosyal imkanları ve iş olanakları ile birlikte sayısız avantajlar ile dolu bir şehir. Yapılan araştırmaların doğrultusunda geleceğin en fazla turist gören ve turist çekmeye devam edecek olan büyük şehri. Büyük ve ihtişamlı yapıların dudak ısırttığı, alışveriş merkezlerinin gezmek için dışarı adım atan tüm herkesi ağırladığı bir gelişme sürecinde. Büyük şehir belediyesinin ulaşım kolaylıkları ve devam etmekte olan ulaşım çözümleri de eklendiğinde İstanbul istediği gerçek değere kavuşuyor gibi.

Nice kafalar patlatılıyor ve beyin terleri dökülüyor, İstanbul’un 13 milyon değerindeki nüfusu için yaşam çözümleri üretebilmek adına. Bize sorarsanız halkın İstanbul için isteklerinin başında yani ilk maddesi, toplu konutlarda avantajlı olarak kampanyaların gerçekleşmesi. Son olarak İBB KİPTAŞ aracılığı ile hatırlarsanız Hadımköy için 1500 konut rekor bir başvuru almıştı. Bu da demek oluyor ki, konut gereksinimi yüksek bir şehirde yaşıyoruz.

Farklı farklı yollarla İstanbul’da ev sahibi olabilmek mümkün. İBB ile halka sunulan toplu konut projelerini takip edebildiğiniz gibi EMİN EVİM gibi yerlerle de görüşebilirsiniz. Size uyar ya da uymaz. Yalnız sizi İstanbul gibi tarihi ve muhteşem ihtişama sahip bir şehirde ev sahibi olabilmeye götürecek tüm yolları öğrenmelisiniz. Aksi halde kira ödemenin ödemekle bitmeyeceğini unutmamalı.

İstanbul'da Ev Sahibi Olabilmek mi ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir