Ses ve Görüntü Sistemleri Hakkında ;

Müziği Hisset
İhtiyaçların değişmesi ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte eskinin kaba ve devasa hoparlörleri yerlerini çok daha küçük ve zarif tasarımlara bırakıyor. İşlevsel ve ergonomik modeller, farklı tasarım ve renk seçenekleri ile satışa sunulurken, ses kaliteleriyle de öne çıkıyor.

Ses Sistemleri Seçerken ;

Hi-Fi stereo müzik sistemi satın alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Önce bütçemizi belirlemeliyiz. Ağırlıklı olarak dinlenilen müzik türü ve oda büyüklüğüne göre de speaker seçimi yapmalıyız. Bu kriterler doğrultusunda, ton olarak bizi memnun edebilecek uygun amplifier belirleyip, teknik olarak ona uygun speaker seçmeliyiz.

Speaker ve Amplifier Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Seçeceğiniz speaker’ın ağırlıkla dinlediğiniz müzik türlerinde başarılı olması önemli bir koşul. Ancak aldığınız speaker’ın performansının diğer müzik türlerinde de belirli bir seviyenin altında olmamasına dikkat etmeliyiz. Amplifier seçiminde ise tek parçadan oluşan integrated amlifier veya pre/power gibi birden fazla parçadan oluşan amplifier’ler da seçebilirsiniz.

Ev sinema sisteminden kaliteli müzik dinlenebilir mi ?

>Bir otomobilden hem Ferrari’nin performansını hem de Rolls-Royce’un konforunu bekleyemezsiniz. Sonuçta ikisi de sizi gideceğiniz yere götürür ama farklı şekillerde…Garajınıza bir Ferrari ve bir Rolls-Royce park etmek ise ciddi bir maliyettir. Onun yerine performans ve konforu bir arada sunan farklı bir model seçebilirsiniz.

Extreme Audio Pazarlama Müdürü – Ömer DOĞANCI

Görüntü Sistemleri

Toshiba’nın yeni televizyonlarının teknolojileri ne olacak ?

Yeni ürünlerimizle aynı anda sekiz sekiz farklı görüntüyü HD kalitesinde izleme imkanı bulacaksınız. Bunu dünyada yapabilen başka bir televizyon yok. Ayrıca yeni modellerimiz iki boyutlu görüntüleri üç boyutluya çevirebiliyor.

Televizyon seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?

Televizyonla aranızdaki mesafeyi doğru ayarlamanız gerekiyor. Eğer kablolu, Digiturk ya da D-smart gibi standart yayınları izleyecekseniz, Full HD bir televizyona ihtiyacınız yok. Ancak seçenekleri yükseltip Playstation 3 oynayacaksanız, Bluray ya da HD DVD film izleyecekseniz ve uydu alıcınız HD yayınları alabiliyorsa, FULL HD televizyon edinmeniz gerekiyor.

Toshiba Ürün Grup Müdürü – Korhan ORAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir