Şık ve Modern Kilim Modelleri

Kilim dokuma dünyasının en eski üyesidir. Dokuma tarihini inceler ve ilgilenirseniz, halıdan bile daha eskilere dayandığını görürsünüz. Eski dönemlerde otağda kullanılırdı. Özellikle Türk Yaşamı içim önemli bir yere sahipti kilimler; çünkü göçebe hayat tarzı hafif ve pratik ürünleri kullanılmasını gerektirmekteydi.

Kilim çeşitlerinin halılardan daha hassas olduğunu bilmeniz gerekmekte ve daha fazla hassasiyet göstermeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Kilimin bu yönü olumsuz görünse de evinizin dekorasyonuna kattığı o farklı hava sayesinde kendini halının önüne geçirmektedir. Dekorasyonunuzda tamamen farklılık diyorsanız, halı kullanımının önüne geçecek olan kilimleri tercih edebilirsiniz. Kilim halıdan daha sıcak ve samimi bir ortam oluşturmanızı sağlar ve birlikte bir şeyler paylaşmanızı fazlalaştırır. Sadece ev dekorasyonu için kullanmanız gerekmiyor ofislerinizde de farkı yakalayabilmek için kilimleri tercih edebilirsiniz.

Kilimler dekorasyonunuza renk katar ve kişiliğinizi, yaşam tarzınızı yansıtmakta yardımcı olur. Tek model yoktur her yörenin kendine özgü kilim motifleri vardır. Kendi yörenizden esintiler bulmak için kilimlerin size yardımcı olacaklarını bilmeniz gerekir. Biraz da kilimin kullanılacağı yerlerden bahsedelim bazı yörelerde kilimler sadece yere sermek için kullanılmaz duvarları da süslemek için özel olarak yaptırılan kilimler mevcuttur.

Bazı yörelerde şark köşeleri yapılır ve bunun en güzel tamamlayıcısı kilimlerdir. Rahat minderler kilim ile bütünleşir ve müthiş bir dekorasyon ortaya çıkar. Kilimlerin en güzel avantajlarından birisi de fiyat konusudur. Halılar kadar pahalı değildir. Kilim fiyatlarının büyüklüğe ve dokuma sıklığına göre değiştiği söylenebilecekler arasındadır.

“Şık ve Modern Kilim Modelleri” için 2 yanıt

  1. Fatma Eskici avatarı
    Fatma Eskici

    Gerçekten harika kilim örnekleri, ellerinize sağlık. Peki bunları satın almak istediğimizde de bizlere yardımcı olabiliyor musunuz ?

  2. Fatma Eskici avatarı
    Fatma Eskici

    Elektronik postama henüz bir cevap alamadım. Benimle iletişime geçmenizi bekliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir