Masif Parke Döşeme ve Çeşitleri

Zemin döşemeleri arasında maaliyeti ve kalitesi gözetilmeksizin, tüketicileri tarafından sıkça kullanılan bir döşeme modelidir, masif parkeler. Isı yalıtımı başta olmakla birlikte ses yalıtımının da oldukça kaliteli ve randımanlı sağlanabildiği masif parke çeşitleri, göze hoş ve estetik de gözükmekte. Uzun ömürlü ve kaliteli, sert ağaçlar kullanılarak döşenen masif parkelerin maaliyetleri diğer laminant parke döşeme fiyatları ile karşılaştırıldığında yüksektir.

Merbau ağacı, meşe, sapella, kayın, kestane ve dışbudak ağaçlar masif parke için öncelikli kullanılan ürünlerdir. Zemin döşeme işiniz için kaliteli bir malzeme kullanılarak zeminim döşensin diyorsanız kuşkusuz tavsiyemiz masif parke olacaktır. Oldukça lüks dekore edilmesi düşünülen mekanlarda söz gelimi ileri seviye dekorasyon özelliklerinin olmasını istediğimiz ofis ya da iş yerleri, ev ya da diğer ikamet edilen mekanlar masif parke döşeme alternatiflerinden yararlanmakta.

Masif Parke Döşeme ve Çeşitleri

Masif parkelerin güvenliği, bakımı ve temizliğinden de bahsedecek olduğumuzda titizlikle kullanmak gerektiği ilk akla gelenlerden. Masif parkelerin fiyatları açısından daha dikkatli kullanmak akıllıca fakat muazzam görüntüsünü de korumak gerekli.

Masif Parkelerin Kullanım ve Temizliği

  • Güvenlikleri açısından uygulanacak zeminde su tesisatı ve elektrik tesisatı düşünülerek, gerekli koruyucu ve izolasyonları açısından önlemleri alınmalı.
  • Daha düzgün ve disiplinli durmaları için zemindeki düzlük şap atılarak teraziye alınmalı.
  • Masif parkeler kurutulmuş ahşaplar yola çıkarak üretildiklerinden, ortam sıcaklığı ve nem oranı en azından montajları öncesi ve sonrası kesinlikle dikkate alınmalıdır.
  • Ağaç kullanılarak iç ortamda kullandığımız her eşyanın sudan uzak tutulması gibi, masif parkelerin ıslak sulu bez ya da paspaslar ile temizlendiğinde, bezin ve paspasınızın kuruluk ile ıslaklık arasında olmasına da dikkat etmelisiniz.
  • Ayrıca masif parke ve diğer zemin döşemelerinden önce diğer dekorasyon işlemlerinin bitmiş olması ve son olarak parke döşeme işinin bırakılması ise akıllıca olacaktır.
Masif Parke Döşeme ve Çeşitleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir