Ev ve İş Yerlerine Laminant Parkeler

Günümüzde, gerek temizliği kolay olması açısından gerekse daha şık görünmesinden dolayı laminant parkeler tercih edilmekte.  Evde ofiste ve her türlü yerleşim yerine uyan bu estetik görünümlü ev dekorasyonu parçası zamanla daha çok kullanılmaya başlamıştır. Yıl 2010’a yaklaşırken, neredeyse 10 ev içinden 6 tanesine bakıldığında, zeminlerinin laminant parke ile kaplı olduğunu görmekteyiz. Buna bağlı olarak da, farklı farklı yapı malzemesi seçenekleri, renk ve desen seçenekleri ile laminant parkeler, mobilya-dekorasyon sektöründe yerini almaktadır. Laminant parkeyi evin her bölümünde aynı renkte kullanmak mümkün olmayabilir. Bu yüzden durum çaresiz bir durum alabilir. En azından bu yazıyı okumadıysanız. Şimdi size evinizi modaya uygun olarak nasıl farklı renklerde laminant parke ile döşeyeceğinizi anlatalım.

 

İlk önce laminant parkeyi döşeyeceğimiz odanın güneşi nasıl aldığını bilmemiz gerekir. Kullanım amacı ve o odada kullanılan mobilyaların rengi de çok önemlidir. Herkes odanın tüm aksesuarlarıyla uyum içinde olmasını ister.

Oda laminat parke Dekorasyonu :

Zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz odaları daha açık renkli laminant parkelerle döşemek ruhun huzuru açısından ve feng shui öğretisine göre bir oda şekli çıkarmak açısından önemlidir. Ben bu odalarda –ki bu odalar daha çok oturma odalarıdır- kemik rengi ve çok açık kahverengi tonlarında parkeler öneririm. Hol ve antreler ise gelen misafirleriniz için öncelikli önemli yerlerdendir. Çünkü bir evin girişi en az içerisi kadar önemlidir. Bu yüzden fark edilebilir ahşap tonlarını seçmenizi öneriyorum.

Üzerine de aynı tonlarda bir yolluk atarsanız bir dekorasyon harikası yaratabilirsiniz. Tabii ki bu yolluklar kahve tonlarıyla birlikte kirli beyaz rengi barındırırsa muhteşem olur. Yemek odası daha canlı renklerde olmalı.  Yemek odanız yoksa bunu mutfağa uygulayabilirsiniz.  Ev hanımları mutfakta çok zaman geçirmektedirler.  Bu yüzden hanımlarımızı fayansların soğuk buğulu havasından kurtarmak ve mutfakta fayans karoları varmış gibi hissettirmek için, karo görünümlü laminant parkeleri önermekteyim. Renk olarak ise çok aşırıya kaçmadan daha pastel bir ton seçilebilir. Örneğin;  Soğan kabuğu rengi.

Hemen belirtmemiz gerekiyor ki , mutfakta bulunan  mobilyalarınıza uygun renk, her zaman en iyi seçimdir. Yatak odamız ise evimizin en özel bölgelerindendir. Özel bir renk seçimi yapılabilir.  Döşenecek laminant parkenin yataktan perdelere kadar yatak odasının her köşesiyle uyumlu olması, rahat bir uyku için birebir gelebilir. Çocuk odalarında ise , çocuğunuzun yaşı ile alakalı olarak birçok değişiklik yapabilirsiniz. Örneğin, çocuğunuz küçük yaşlarda ise, odasını daha canlı renklerde ( turuncu , açık mavi ve toz pembe ) boyamanız, parke döşemesinde kullanacağınız süt kahve tonlarını sırıttırmayacaktır.  Çocuğunuzun yaşı daha büyükse o zaman odaya uygulayacağınız boya rengi daha soft tonlarda (krem rengi , çok açık kahve gibi) olabilir. Buna mukabil zemine uygulanacak laminant parke için de çok koyu olmayan bir kahve tonu önerebilirim.

Şimdiden kolay gelsin…

“Ev ve İş Yerlerine Laminant Parkeler” için bir yanıt

  1. tadilat avatarı
    tadilat

    Her türlü konut, ofis, işyeri vb. gibi mekanların tadilatını ve dekorasyon müşterilerimizin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda doğru bir tasarım anlayışı ile tadilat gerçekleştirmekteyiz. Tasarım aşamasından uygulama aşamasına geçmeden önce, gerek iki boyutlu gerekse üç boyutlu olarak projeyi ve kullanılacak malzemeyi müşteriye sunmaktayız. Bu süreç içerisinde deneyimli mimar, inşaat mühendisi, iç mimar kadromuzla istenilenden daha iyi bir kalitede, daha ekonomik, daha hızlı bir şekilde yanıt vererek sizlerin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktayız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir