Laminant Parkeler Nasıl Döşeniyor ?

Zemin dekore edilirken marley döşemeler, mineflolar, halıflex yada laminant parkeler üzerinde uzun uzun düşünür insan. İyi bir dekorasyon amacı güdüldüğünde ise, mekanın yer / zemin kaplaması laminant parke ile döşenmelidir. Laminantların üç boyut desenleri ve sessiz oluşları, onları diğer zemin döşeme alternatiflerinden farklı kılıyor. Yer döşemelerinin mobilya / ahşap şekli diğer aksesuar ve dekoratif donanımlarınıza da ayak uydurmakta.

Pekala Laminant Parke Nasıl Döşenir ?

Öncelikle belirtelim ki burada anlatılanlar tamamen bilgilendirmek ve yüzeysel olarak konuyu anlayabilmek için verilmiştir. Laminant parke döşemesi için oluşturulmuş uzman ve işinin ehli profesyonel ustalar varken, tabi ki döşemesi bizlere düşmez.

Laminant Parke Nasıl Döşenir ?

Bir genç odasının dekorasyonu sırasında, marley döşemesi oldukça eskimiş olan yerin bundan sonraki döşemesi laminant parke olarak düşünülüyor. Odada daha önceden şık bir halıflex yer döşemesi yer alsada, laminant sonraki büyüleyici yaklaşım şüphesiz daha da doğal.

Laminant Parke Nasıl Döşenir ?

Öncesinde zemin üzerine şilte seriliyor, görseldende görüldüğü gibi. Şilte içerisi pamuk yada elyaf gibi hafif süngerimsi malzeme ile doldurulmuş, esnetici bir ürün. Zemin tamamen şilte ile kaplandıktan sonra, diğer aşamaya geçiliyor.

Laminant Parke Nasıl Döşenir ?

Laminat parke döşeme plakaları sırası, hizası ve ustalığı ile şilte üzerinde sıralanmaya başlıyor. Kendi özel kilit (klik) sistemi sayesinde birbirine geçen laminant plakaları, oldukça sağlam bir şekilde boşluksuz olarak birbirine geçiriliyor.

Laminant Parke Nasıl Döşenir ?

En son işleminde ise, süpürgelikler duvara küçük çivileri ile sabitleniyor. Kısaca bahsettiğimiz laminant parke nasıl döşenir yazımızda önemli olanın, kesme makinası üzerinde odaya uygun boyutlarda parçaları kesebilmek ve bunda da dikkatli davranmak gerektiğini söyleyebiliriz.

Laminant Parke Nasıl Döşenir ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir