Kaymaz Tabanlı Yolluklar ve Halılar

Kaymaz Yolluk Halı

Haftanın son günü Cuma ve sıcak bir hafta sonu bizleri beklemekte. Sıcaklardan bunaldık ve terledikçe duş almak gerekliliği doğacak. Bu arada banyo güvenliği için dikkatli davranmak gerektiğini ve konu üzerine kaymaz halı modellerini ele alacağımızı belirtelim.

Kaymaz Banyo Paspası

Banyoların giriş ve çıkışlarında, kapı eşiklerinde muhakkak kullanılması muteber paspasların kaymaz tabanlı özelliğinde tercih edilmesi kesinlikle tavsiyelerimiz içindedir. Salonunuzda bir o tarafa, bir bu tarafa koşuşturan çocuklarınızın düşerek bir yanının incinmesini istemezsiniz. Bu nedenle koridorlarınız için seçeceğiniz yolluk tabanları kaymaz yolluk niteliği taşımalıdırlar. Zemin dekorasyonu laminant, seramik yada mineflo ise halılarınızın da kaymaz halı olarak tercihinde sıkıntı yaşamazsınız. Özellikle seramik karo taşlar ile döşenmiş zeminler, oldukça kaygan ve üzerindeki halının zamanla da yerini değiştirdiğini fark edersiniz.

Kaymaz halı, kaymaz tabanlı yolluk, halı modelleri evinizde yürüdüğünüzde yada koşar adım hareket ettiğinizde düşmemeniz için zemine yapışırcasına kendini sabitler. Tabanın katı naylon ile desteklendiği kaymayan halı, kumaşın zemine bakacak yüzüne güçlü yapıştırıcılar ile yapıştırılarak satışa sunulur. Daha sonra sizin halı mağazasından satın aldığınız kaymayan tabanlı halının sadece uygun yere serilmesi ile kullanılmaya başlar. Dikkat edilecek diğer bir husus ise, zamanla kaymaz halıların arka yüzündeki katı naylonun tozlanarak özelliğini yitirmesi olacaktır. Bu durumda halılarınızın altınında belli periyotlarla temizlenerek, tozlardan arındırılması gerekmekte.

Kaymaz Tabanlı Halı Modelleri

Merdivenin bulunduğu bir evde yaşıyorsanız, merdiven basamakları için kaymaz halıları halı mağazalarında bulabilirsiniz. Üstelik merdiven iniş ve çıkışlarındaki düşme riskinizin düştüğünü fark edebilirsiniz.

Kaymaz Tabanlı Merdiven Halı Modelleri

“Kaymaz Tabanlı Yolluklar ve Halılar” için bir yanıt

  1. esra avatarı
    esra

    Halıların kaymaması için, halının ve kaydırmazın altına cırt cırt yapılıp desteklenir. Halıların kaymasını engeller ve böylece ev hanımları derin bir oh çekebilir.

    ESRA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir