Cuma , 9 Aralık 2022
YENİ
Ana Sayfa » Dekorasyon » Zemin » Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi malzemesinin, zemin üzerindeki kullanımına geçmeden önce epoksi nedir ?

Epoksi yapıştırıcı malzemesi olarak kullanılan, 1939 senesinde Almanya’da bulunmuş ve kullanılmaya başlanmış bir maddedir. Yapıştırıcı özelliğinin yüksek oluşu, ilk olarak dişçilik sektöründe kullanılmaya başlanmasına neden olmuştur. Daha sonra inşaat ve yapı alanlarında da sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle taban uygulamalarında etkili olan epoksi, yaklaşık 50 yıldır inşaat sektöründe aktif olarak kullanılmaktadır. Önemli bir kaplama malzemesi olan epoksi, koruyucu, sızdırmazlık özelliği ile izolasyon sağlayıcı ve yangın ihtimallerine göre, yangının geç yayılmasını sağlayan bir yapıya sahiptir. Kaplanacak yüzeylere özel yani beton ya da çelik olsun epoksi çeşitleri vardır ve kullanım ile ilgili bir sorun teşkil etmez.

Termoset kategorisinin kimyasal reçinesi olan epoksi, suya ve çeşitli asitlere karşı fazlası ile mukavemet göstermektedir. Günümüzde epoxi yapıştırıcı malzemenin kullanım alanları oldukça sık ve geniştir. Zemin kaplama, su yalıtım ve izolasyon uygulamaları, yapı onarım ve güçlendirme uygulamaları, yapıştırıcı olarak, montaj işlemleri ve boyama uygulamalarında epoksi / epoxi malzemesinin kullanıldığı görülmektedir.

Tabi biz burada epoksi malzemesinin, zemin kaplama üzerinde kullanılmasından bahsediyoruz. Epoksi bildiğimiz gibi dekorasyon uygulamaları içinde ya da endüstri içinde kullanılabilen, ileri nitelikleri ile hızla artan zemin kaplamaları ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Epoksi zemin kaplama alanlarına örnek olarak okul, hastane, mağazalar, fabrikalar, tamir atölyeleri, tekstil atölyeleri ve gıda üretim tesisleri gösterilebilir.

Epoksi Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Epoksi Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Epoksi Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Epoksi Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Epoksi Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Epoksi Zemin Kaplama Uygulama Alanları

 

YORUM YAZIN

Elektronik posta adresiniz yayınlanmaz ve kullanılmaz. *

*

Mobilya ve dekorasyon fikirleri, mobilya kampanyaları, çeşitli duyurular, püf noktaları ve kullanıcı taraflı bilgilendirme sitenizde yer alan görsel ve metinler izinsiz kopyalanamaz. Bu web sayfasında yayınlanan haber, makale ve bilgi için yapılan yorumlar yorum yapan kullanıcı sorumluluğunda yayınlanmaktadır.