Eviniz İçin Doğru Olan Döşeme

Evlerimiz için kararsızlıklar içine düştüğümüz zemin döşemeleri. Sizce sizin kanaatinizce evinizin döşemesi ne olmalı ?
Kendi eviniz ve zemin döşemesi için, ahşap döşemeyi ve yahut halı döşemelerini düşünüyorsunuz. Size bu konu ile ilgili biraz bilgi verelim istedik.

Ahşap Döşeme Düşünüyorsanız ;

Kesinlikle ahşap döşeme üzerine konuşulacak eleştiri dolu sözler sarfedemeyiz. Nedenlerine gelince ise, belli bir zamanı olmayan, farklı farklı ağaçlardan döşenerek zemin görünümüne şıklık getirmesidir. Ölmez bir modadır ağaç zemin döşemeleri. Laminant parke günümüzde de evlerin vazgeçilmezi ve şıklığın, zerafetin ta kendisi. Sizlerde evinizin zemin kısmında çekici bir görünüm elde etmek istiyorum diyorsanız, parlak renk laminant parkeleri görmelisiniz.

Parlak yada mat renkte döşenmiş parkeler ile, evinize dramatik bir hava kazandırmış olacaksınız. Her ev aynı özellikleri kesinlikle taşımıyor. Bu yüzden, salona dair açık bir mutfak özelliğinde de bir eviniz olabilir. Bu ikisi arasındaki renk entegrasyonunu sağlamak, pek de zor değil. Söz gelimi, mutfak seramik döşemeniz açık ton renklerde ise salon zemin döşemenizin rengini koyu renkte tutabilirsiniz. Ahşap zemin döşeme olarak laminant parkeleri tercih ediyorsanız, ahşap koruma kurallarını da yerine getirmelisiniz. Unutmayınız ki laminant parkeler pek de ucuza maal edilmiyor.

Halı Düşünüyorsanız ;

Hayır ben ahşap ile uğraşamam çizilir, kırılır, ıslanır ve kirlenir dediniz. Tercihiniz döndü dolaştı halı olarak kullanıldı. Halı modelleri olarak bir çok marka halı mağazalarını dolaşmak mümkün. Padişah Halı, Kaşmir Halı, Gümüşsuyu Halı, Merinos Halı ve Royal Halı mağazalarından eviniz için en ideal halı modellerini seçebilmeniz mümkün. Mevcut bütçeniz ve güncel halı modellerini takip ederek uygun bir seçimde bulunabilirsiniz. Oturma odanız için bir halı düşünüyorsanız, aşınmalara dayanıklı bir halı modeli seçmelisiniz. Nedeni ise oturma odasındaki yoğun trafik olacaktır. Halı modelleri seçiminizde yumuşaklık, kırışma yoğunlukları, su ve ışık gibi dış etmenlere olan duyarlılık dikkat etmeniz gereken diğer etmenlerdir. Halı seçiminizde herşey evinizin zemini ile olan ölçüsünde saklı değildir. Ölçüler alınır ve uygun ebatları taşıyan halı her halükarda sağlanabilir. Lakin renk ve desen seçimi olsun, hijyen ve diğer üstün özellikleri olsun işte bunları ararştırmalarınız sonucu ulaşabilirsiniz. Halınız, duvardan duvara deseni, rengi ve dokusu ile odanıza can katmalıdır. Zemin döşemeleriniz hakkında sizlere sunduğumuz dekorasyon fikirleri umarız ki sizlere yararlı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir