Sağlığınız İçin Doğru Yatağı Seçin

Sağlıklı Yataklar

Yatak alınırken, sert bir yatak olması gerektiği iradesi tamamen yanlıştır. Vücudun doğal bir şekilde eğrilmelerine uyum sağlayan yataklar, tercih edilmelidir. Böylece bu tarz yataklar, vücut ağırlığını yatak üzerinde eşit bir şekilde dağıtır ve omurgadaki “S” eğimini bozmaz.

Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gereken

Alacağınız yatağın üretiminde viskolelastik, sünger gibi dolgu malzemelerin kullanılıp kullanılmadığını sorun. Çünkü bu malzemeler sizi yatağınızda rahat ettirecek önemli unsurlardır. Uykunuzda yavaşlamış olan kan akışınız, bu malzemelerin kullanıldığı yataklarda seri olarak sağlanacaktır.

Sağlıklı Yatakların Seçimi

%100 silikon, pamuk ve yün vatkaların kullanılmış olması ise, 4 mevsim boyunca vücut ısınızı yatağınızda koruyabilmesi anlamını taşımakta.
Evinizin yatak odasında kullanmış olduğunuz bir yatağın, ortalama kullanım süresi 8 ila 10 yıl arasındadır. Aksi halde bahsi geçen sürelerin aşımındaysa, o yatağın vücudunuzu destekleme gücü ve bünyesinde çeşitli, zararlı bakteriler bulundurması kaçınılmazdır.
Herhangi bir mağazada, alacağınız yatağı test ederken onun kenar kısmına oturmanız yetmez.

Yatak Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

Asgari 3 dakika boyunca üzerinde dönerek, gözleriniz kapalı uyku modunuzda o rahatlığı kendinizde hissetmelisiniz. Satılan her yatak, sizin kilolarınıza uygun bir şekilde üretilerek satışa sunulmayabilir. Bu yüzden ortalama kilonuz ile uygun bir yatağı da seçmeyi ihmal etmeyin. Alacağınız yatağın boy ölçülerinizi en az 10-15 cm kadar aşması gerekli ve bu şekilde yatağın uzunlamasına sizi kısıtlamaması, rahat ettirmesi ön görülmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir