Dunlopillo Lateks Yataklar

Dunlopillo, İngiltere ‘den doğan ve 70 yılın üzerinde, dünyaya lateks yatak hizmeti verebilen bir markadır. Lateks yatakların en büyük özelliği bildiğimiz kauçuk ağaçlarının öz sütleri ile üretilmesi ve yatak gözeneklerindeki havalandırma sistemleridir. Bu şekilde yatağınızın sağlığı ve hijyenik yapısı korunmaktadır.

Peki Lateks Nedir ?

Lateksin anlamını kısaca doğal lastik ya da kauçuk olarak belirtebiliriz. Lateksin açıklamasında derinlere inecek olduğumuzda ise Dünyanın Güneydoğu Asya ve Afrika bölgelerinde yetişen ” Hevea Brasiliensi ” ağacı ile karşılaşıyoruz. Lateks bahsi geçen ağacın öz suyundan elde ediliyor ve sonrasında, ardı ardına birkaç işlemden geçiriliyor. Lateks, butil ve petrolatum türü sentetik lastiklerin ötesinde daha farklı maddedir.

Günlük hayatta lateks maddesinin kullanıldığı ürünler ise emzikler, biberon emzikleri, ayakkabı tabanları, spor malzemelerindeki sap yerleri söz gelimi raketler, silgiler, balonlar ve çocuk bezleri olarak sıralanabilir.

Dunlopillo Talalay Lateks Yatak

Dunlopillo lateks yatak modellerine ” talalay ” özelliği ekleyerek, normal lateksin ötesinde hava geçirgenliği yüksek, esnek ve daha çok dayanıklı hale dönüşmesini sağlamıştır. Dunlopillo Talalay Lateks Yatak modellerinin astım hastaları ve alerjik problemleri bulunan kimseler için ideal yapıda olduğunu da söyleyebiliriz.

Dunlopillo Talalay Lateks Yatak

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir