Store Perde – Güneş Kırıcı Perdeler

Yaz aylarında özellikle şu günlerde, 39 dereceye ulaşan günümüz sıcaklarından bahsediyorum. Camınızdan içeri giren güneşin, odanızı daha da ısıtmasına göz yummayarak güneş kırıcı perde. Sunscreen perde/güneş kırıcı perde ile istediğiniz an, tek bir hareketle güneşin odanıza girmesine engel olabilirsiniz. Güneş kırıcı perdelerin evinize / ofisinize katacağı estetik dekorasyon görüntüsünü de unutmayın.

Store screen, store perde modellerinde, perdenin özel maddesi yanıcı olmaksızın diğer bir özelliği ise toz ve kiri tutmuyor olmasıdır. Peki store perdelerin elyaflarındaki o desenler, dokunma modelleri güneşin blokaje edilmesinde rol oynar mı ? Evet. Kare, çapraz veya hazır şekillerle dokunmuş güneş kırıcı elyafları bulunmakta ve bu desenlerin farklılıklarına göre güneşin geçirgenliği %5 ila %10 arasında bir değişim göstermektedir. Odanızda yer alan lcd tv, bilgisayar gibi elektronik cihazlar store perdeler sayesinde güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktan kurtulurlar.

Store Perde Temizliği ;

Sizlere buradan store perdenizin temizliği için verebileceğimiz en güzel çözüm yolu, kuru temizleme dükkanlarına vermeniz olacaktır. Siz store perdenizin mekanik kısmından kumaşını çıkardığınız anda, kuru temizlemecilere verdiğinizde yep yeni, pırıl pırıl bir hal alacaktır. Böylece tekrar perdenizdeki kumaşı, elyafı yerine takarak temiz bir kullanım elde edeceksinizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir