Oturma Odasında “FENG SHUİ”yi Nasıl Uygulamalıyız ?

 • Oturma odası rahat ve insanların kendilerini mutlu ve rahatlamış hissettikleri bir oda olmalıdır. Ailenin bir araya geldiği ve misafirlerin ağırlandığı oda burasıdır.

  Pencerelerinden güneş ışığı almalıdır. Oturma odasının eşyalarla tıka basa, kalabalık bir görüntüsü olmamalıdır.

  Odanın daha dengeli görünmesini sağlamak için uzun kenarlardan birine ayna konmalıdır.

  Oturma odasında kirişler açıkta olmamalıdır. Açıkta kiriş çok kötü feng shui anlamına gelir, insanın omuzlarında ağır bir yük varmış izlenimi yaratır. Açıkla kirişler Chiyi kısıtlar, bu da ailenin maddi olanaklarını ve mutluluğunu kısıtlar.

  Oturma odası evde yaşayan insanların kişiliğini yansıtmalıdır. Örneğin ilgi alanları, sevdikleri kitaplar, modeller, aldıkları sertifikalar, fotoğrafları bu odada olmalıdır. Bazı nesneler toplanabilir. Annem bir sepette oturan seramik tavukların koleksiyonunu yapardı. Onları bir rafta sergilerdi. Bu nesneler öğlen güneşini yansıtır, odayı neşeli renklerle doldurarak aydınlatırlardı. Böyle bir uğraş yararlı Chi yaratılmasını sağlar.

  Mobilyalar da ev sakinlerinin kişiliği, odanın biçimi ve büyüklüğüyle orantılı olmalıdır. Rahat olmalıdırlar. Aile reisinin oturduğu iskemle odanın ana girişine bakmalıdır.

  Bazı mobilyaların sert köşelerden kaçınmak için yuvarlak hatlı olması gerekir. Yuvarlak masalar, yuvarlak kilimler, yuvarlak hatlı lamba ve şamdanlar ve yuvarlak hatlara sahip her nesne yararlıdır. Çinliler yuvarlağı para simgesi olarak kabul ederler.

 • Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir