Mutfak Tezgahları Modelleri

Mutfak Tezgahları Modelleri ve Çeşitleri

Hepimizin bildiği gibi mutfak dekorasyonlarını en belirgin ortaya koyanlar, tamamen mutfak tezgahlarıdır. Mutfak tezgahı modelleri ve çeşitleri açısından bakıldığında ise başlıcaları ;

  • Granit Mutfak Tezgahları
  • Laminat Mutfak Tezgahları
  • Ahşap yada Doğrama Tezgahlar
  • Seramik Fayans Tezgah Modelleri
  • İşlenmiş Taşlı Tezgahlar
  • Düz Mermer Mutfak Tezgahları
  • Beton Tezgahlar

olarak görülmekteler.

Granit Tezgah Modelleri

Mutfağınıza şık ve estetikle dolu, farklılık havası kazandıracak olan mutfaklar için istenilen desenleri ile Granit Mutfak Tezgahlarını tercih edebilirsiniz tabi. Uzun vadeli, ısıyı izole edebilen granit tezgahların, mutfağınızda hoş bir görüntü elde etmenizde de kaçınılmaz bir tercih olacaktır. Lakin maddi açıdan, açık bir bütçe ile kolları sıvamış iseniz. Maaliyeti yüksek olan granit malzemesi özellikleri kadar sizlere pahallı da gelebilir. Sonrasında ise zamanlanmış bir bakım söz konusudur, cilalamak gibi.

Laminat Tezgah Modelleri

Laminat Mutfak Tezgahları ise plastik ile kaplanarak, sentetik malzemeler aracılığı ile üretilmektedir. Mutfağınızın dizaynı için istenilen ebatlarda kestirebileceğiniz Laminat Tezgahları temizleme kolaylığı da bulunmakta, çatlak yada soyulmaları hallerinde ise sorunlu bir hal almaktalar. Renk renk alternatifleri bulunan tezgah modellerinin temizlenmeleri de oldukça kolaydır.

Ahşap / Doğrama Mutfak Tezgahı Çeşitleri

Ahşap yada Doğrama Tezgah Çeşitlerini incelediğimizde görüyoruz ki, sudan ve çeşitli lekelerde ötürü zarara uğrayabilmekteler. Ağaçları olarak Meşe ağacı veya Akağaç modellerinin revaşta tutulduğu Ahşap Mutfak Tezgahları, titizlikle ve periyodik olarak bir bakıma ihtiyaç duyuyor.

Seramik Mutfak Tezgahları

10 evden neredeyse 6 hadi bilemedik 7 ‘sinde Seramik Mutfak Tezgahları kullanılmakta. Kolay temizlenebilmesi, dayanıklılığı ve kolay kolay zarar görmemesi ise başlıca tercih sebepleri gibi.

İşlenmiş Taşlı Mutfak Tezgahları

Lekelerin, asit ve sıvının zarar veremediği, oldukça dayanıklı olan İşlenmiş Taşlı Mutfak Tezgahları da gayet revaşta kullanılıyor. Pahallı oluşları yanı sıra granit tezgahlara karşın daha çok renk ve desen seçenekleri yer almaktadır.

Mermer Mutfak Tezgahları

Mermer Mutfak Tezgahlarıysa genelleme yapılacak olduğunda, tezgahın tamamında değil pişirme bölgesi çevresinde kullanıldığı bir gerçek. Amerikan mutfaklarda kullanımı çoğunluk kazanan, maaliyeti yüksek tezgah çeşitleri suya ve ısıya karşı kendini izole etmekte, geçirmemektedir.

Beton Mutfak Tezgahları

Sizlere mutfağınızda farkındalık duygusu hissetirecek diğer tezgah çeşiti ise Beton Mutfak Tezgahlarıdır. Mutfak dekorasyonunuz ile iç içe duracak, birbirinden güzel renk diyagramlarınız ile süsleyebileceksiniz. Genellikle ticaret özelliği taşıyan, endüstriyel mutfaklarda kullanıldığı göze çarpmaktadır.

Mutfak Tezgahları Renk ve Desen Seçenekleri :

Mutfak Tezgahları Renk ve Desen Seçenekleri
Mutfak Tezgahları Renk ve Desen Seçenekleri

“Mutfak Tezgahları Modelleri” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir