Çöp Öğütme Makinası / Çöp Öğütücüler

Mutfakda çıkan yemek öncesi ve sonrası tüm sebze, meyve, et, balık artıkları çay posası akıp kokacak sulu ve susuz tüm yemek artıklarını ve narenciye kabuklarını yok edebilmektedir. Bu yaklaşık olarak mutfağınızdan çıkan çöpün %93’ü olup, kalan %7’lik kısım ise sanayi atığı olabilmektedir. Yanlız çöp öğütücü, çöp öğütme makinasının öğütemediği bazı maddeler vardır. Bunlar ise başlıca, cam, naylon, kağıt, tahta, ve metal içerikli mamullerdir.

Çöp öğütme makinalarının mutfağınızda bulunan, çelik yada mermer yapıda her lavaboya kolaylıkla monte edilebilmektedir. Aksi halde lavabonuzun çöğ öğütücünüze uygun olmaması halinde zaten ilgili servis sizlere bu konuda, kısa zamanda çözüm bulabilmektedir. Mutfak eyvenizi, çöp öğütme makinanıza elverişli hale getirirler. Eyvenin çift veya tek gözlü olması, kullanıcının çöp öğütme makinasını kullanımında her hangi bir sorun teşkil etmez. Çöp öğütücüsünün çıkış borusu kolaylıkla, lavabonuzda yer alan çıkış/pis su hortumuna entegre edilir. Her hangi bir ek techizat, tesisat ihtiyacı duyulmaz. Çöp öğütme makinanız mutfağınızda kurulur iken, her hangi bir kırma, dökme işlemi görmez.

Kısaca sizlere bir çöp öğütücüsünün teknik özelliklerinden bahsedecek olursak, öncelikle ses yalıtımı yani sessiz çalışabilmesi için cihaza sessiz modelde motorlar bağlanmaktadır. Ayrıca çöp öğütücülerin üretim esnasında, emniyet anahtarı/kilidi eklenmektedir. Bu sayede sizlerin elinden kaçan veya istemeden öğütücü içine kaçırdığınız maddeden dolayı cihaz kendiliğinden kapanarak, kendisini emniyete almaktadır.

Diğer bir özellik olarak ise, cihazın bıçaklarının elmas gibi paslanmaz ve kararmaz bir maddeden imal ediliyor olmasıdır. Son olarak ise çöp öğütücü makinaların motorlarının güçlü bir sargıda olması ve magnetic motor özelliğinde olmasını söyleyebiliriz. bu saydığımız teknik özelliklerin yer aldığı çöp öğütme makinası olarak sizlere Waste King Çöp Öğütme Makinasını buradan önerebilir. İsterseniz bunuda bir kenara not edebilirsiniz.

Bir mutfakda çöp öğütücülerine yer verilmesi demek, sizlere mutfağınızda bir çok kolaylığın sağlanması demektir. Peki bunlar nelerdir/neler olabilirler ?

  • •  Siz yemek hazırlarken, sürekli çöp kovasına değil çöp öğütme makinanızı pratik bir şekilde kullanabileceksiniz.
  • • Yemek sonrasında tabak ve tencerede kalan çöpler, eyve deliğine itilip yok edildikten sonra bulaşıkları yıkamak veya bulaşıklarınızı bulaşık makinanıza dizme işleminiz daha da kolaylaşacaktır.
  • • İstenmeyen kokuların önüne geçecektir. Çünkü bekleyen yiyecek artıkları durdukça etrafa istenmeyen pis bir koku yayarlar. Aynı zamanda çöp biriktirme zahmetinizde ortadan kalkmış olacaktır.
  • • Lavabonuzun tıkanma sorunu ile karşılaşmazsınız. Tabaklarda kalan çekirdek gibi iri ve sert/katı cisimlerin lavabonuzu tıkadığını biliriz. bu yüzden bu gibi tüm çöp parçacıklarınızı çöp öğütme cihazınıza atacaksınız.
  • • Böcek ve kemirgenlerin gelmemesine büyük olanak sağlar. Bekleyen çöpleriniz oldukça tehlikeli bir şekilde sağlığınızı olumsuz etkileyebilmektedir. Bakteri ve mikroplar bu sayede, bekleyen çöpleriniz ile evinizi mutfağınızdan başlayarak tehdit edebilmektedir. Daha sağlıklı bir ev ortamınızın mutfağınızı çöp öğütme makinası ile ödüllendirdikten sonra neden mümkün olmasın ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir