17. İstanbul Ev Tekstili Fuarı

17. İstanbul Ev Tekstili Fuarı

İstanbul / Yenibosna ‘da CNR EXPO ‘da (DTM) 17. si düzenlenecek olan EVTEKS Fuarı. 18 ve 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında organize edilen fuar Dış Ticaret Müsteşarlığı ‘nın ve Türkiye ‘nin Ev Tekstil San. Derneğinin (TETSİAD) katkıları ile gerçekleşecek.

Kendi Ev Tekstil sektöründe fuar 2. büyük olma özelliği taşırken, yaklaşık 1000 katılımcı firma bekleniyor. Fuar ziyaretçileri içinde kısa bir istatistik yapılmış ve yaklaşık yerli yada yabancı 100 bin ziyaretçinin teşrif edeceği belirtiliyor. Evteks 2011 İstanbul fuarı 2012 ev tekstili için şimdiden oluşturulmuş, öne çıkan trendleri ile dikkat çekecek gibi görünüyor. Farklı ve birbirinden güzel ev tekstil ürünleri için, 2012 yılına özgü tasarım, desen ve çeşitli renkler belirlenmiş.

17. İstanbul Ev Tekstili Fuarı

Geçtiğimiz yıl düzenlenen yani 2010 evteks fuarından ötürü, yabancı ziyaretçiler üzerinde %30 bir artış meydana geldiğini fuar yetkililerinden duymuştuk. Lakin bu yılda yarıdan fazla bir yabancı ziyaretçi akımı olması açısından bir tahmin yürütülebilir. Arnavutluk, Belçika, Kanada, Mısır, İngiltere,

Fransa, Almanya, Yunanistan, Hindistan, Irak, İrlanda, Japonya, Ürdün,

Kırgızistan, Lübnan, Malezya, Fas Pakistan, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan,

Güney Kore, İspanya, Sudan, İsveç, Suriye, Hollanda, Tunus, Birleşik Arap

Emirlikleri ve Ukrayna gibi ülkeler fuara katılacak olan 95 ülke arasından ilk sıralarda yer almakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir