Feng Shui ve Mutfak Dekorasyonu

Feng Shui. Evimizde, ofisimizde kısaca ikamet edebildiğimiz her yerde kullanmamız gereken bir kılavuzdur. Feng Shui, yaşam akışımızı önemli ölçüde etkileyen bir öğretidir. Feng Shui dekorasyon fikirleri ;

Belki bir gün ya da bir hafta da değil ama etkisini er geç gösterecek bir pozitif enerji kaynağıdır. Kimi zaman işlerimiz ters gider. Ya da sürekli çalıştığımız yer veya oturduğumuz evde  bir şeylerin eksik olduğunu düşünüp huzursuz oluruz. İşte Feng Shui devreye burada girer. Çalışma masanızda bir kalemliğin yerini oynatmak ya da oturma odasında sehpanın yerini değiştirmek bazen çok işe yarayabilir. İşte bu yüzden bu haftaki yazı dizimizi Feng Shui ve dekorasyondaki yeri için ayırdık.

Mutfakta Feng Shui

Feng Shui’ye göre mutfak, evimizin en önemli odasıdır. İçinde ocak bulunur ve ocak, zenginliğin ve bolluğun simgesidir. Feng Shui ile ilgilenenlerin ilk önemsediği yer olan mutfak , şimdi bizim vereceğimiz tavsiyelerle daha ferah ve pozitif enerji yayan bir yere dönüşecek. İşte yapılması gereken önemli, feng shui mutfak ipuçları aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

Feng Shui ipuçları :

 • 1- Mutfağınız geniş ve havadar olmalıdır. Geniş ve havadar olan bir mutfağa girecek temiz hava, pişen yemeğe de pozitif bir enerji katar.
 • 2- Fırınınız, suyu temsil eden buzdolabı, lavabo ve bulaşık makinesi gibi aletlerle karşı karşıya olmamalı. Bu negatif bir enerji yayar.
 • 3- Eğer mutfağınız büyük ise, açık raflar monte edebilirsiniz ve sallanan avizelerden yerleştirebilirsiniz. Mutfağınız küçük ise karpuz şeklindeki avizelerden kullanmak faydalı olur.
 • 4- Mutfağınızın rengi kırmızı ve turuncu dışındaki bir renk, özellikle açık renkler olabilir. Çünkü bu saydığımız iki renk yeme isteğini arttırır.
 • 5- Küçük ev aletlerini kullandıktan sonra toparlamak fayda sağlar. Ancak her defasında bunu yapamıyorsanız, pratik panjurlu dolaplardan edinebilirsiniz.
 • 6- Eğer ahşap tonları seviyorsanız, tencere veya kupaları görünür bir yere asmanız uygun olacaktır. Ayrıca mutfak dolapları arasına açık renk seramikler yerleştirmek ayrı bir hoşluk katar.

“Feng Shui ve Mutfak Dekorasyonu” için bir yanıt

 1. çağlar lider avatarı
  çağlar lider

  bereket sembollerini yatak odasında kullanmayın diyorlar.doğru.mu.paranın ve berektin artması için salona mı koymak gerekir.[kaplunbağa,şelale vs.]yapay şelaleyi hangi odaya koyalım ,ne renk olsun,odaya girince sol tarafta mı olacak.lütfen cevap verin.teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir