Ev İşlerinde, İşinize Yarayacak İpuçları

Ev İşlerinde, İşinize Yarayacak İpuçları

Ev hanımlarının en fazla zaman harcadığı ve yorucu işlerden biriside ev işleridir. Öyle anlar olur ki, en kolay soruna bile çözüm bulmakta güçlük çekeriz. İşte bu gibi durumlar için basit fakat bir o kadar da etkili, birkaç tavsiyemiz var.

Ev Temizliği Nasıl Yapılır ?

1. Ahşap mobilyalarınızın rengi mi aşındı? Dert etmeyin

Bu gibi durumlarda, bir limonun suyu ve bir kaşık zeytinyağı ile karışım hazırlayın. Daha sonra beyaz havlu ile, karışımınızı iyice yedirin. Birkaç saat bekledikten sonra, bir yün parçası ile hızlıca ovalayın. Eğer koyu renk mobilyalara sahipseniz, ceviz yağı ile daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

2. Fırınınızın daha mı parlak olmasını istediniz ?

Fırın yada ocağınızın, daha temiz ve parlamasını istiyorsanız, beyaz sirke ve tuzla hazırladığınız sölüsyonu sürün. Daha sonra iyice durulayarak, bir bez yardımı ile kurulayın. Ocağın eskisinden daha parlak olduğunu, göreceksiniz.

3. Mikrodalganız tertemiz olsun

Sıçrayan yağ ve yemek artıkları yüzünden, zamanla kirlenen ayrıca kokan mikrodalganızın, temiz kalması için size küçük bir tavsiyemiz var. Fırın kabının 3/4’ü kadarını, ılık limonlu su ile doldurun ve fırında 3-4 dakika kadar ısıtıp çıkartın. Limonlu suyun buharı, fırının içini temizler ve çok hoş bir koku bırakacaktır.

4. Kapanan süzgeç delikleri

Bir yumurtanın kabuğunu toz haline getirerek, biraz su ile karıştırın süzgeç deliğine dökün. Yumurta beyazı, kir ve pas izlerini yok ederek zımpara görevi görür.

Ayna Gibi Pencereleriniz Olsun ;

Öncelikle, yumuşak bir bez ve deterjanlı su ile camlarınızı silin. Daha sonra kurumasını beklemeden gazete kağıdı ile iyice ovun. Fakat gazete kağıdı olması, ehemmiyet içeren bir husus noktasındadır. Önemle, parlak kağıt, yani kuşe kağıtlar ile kullanmamanızı tavsiye ederiz. Aksi halde aynı sonucu vermeyecektir.

Burada verdiğimiz bir takım bilgiler ile ev temizliği nasıl yapılır ? sorusuna cevap bulabilmeniz için yararlı olacaktır.

Ev işlerinde işinize yarayacak ipuçları

 

Ev hanımlarının en fazla zaman harcadığı ve yorucu işlerden biriside ev işleridir. Öyle anlar olur ki en kolay soruna bile çözüm bulmakta güçlük çekeriz. İşte bu gibi durumlar için basit fakat bi o kadar da etkili birkaç tavsiyemiz var.

1. Ahşap mobilyalarınızın rengi mi aşındı? Dert etmeyin

Bu gibi durumlarda bir limonun suyu ve bir kaşık zeytinyağı ile karışım hazırlayın. Daha sonra beyaz havlu ile karışımınızı iyice yedirin. Birkaç saat bekledikten sonra bir yün parçası ile hızlıca ovalayın. Eğer koyu renk mobilyalara sahipseniz ceviz yağı ile daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

2. Fırınlarınızın daha çok mu parlamasını istiyosunuz?

Fırın yada ocağınızın daha temiz ve parlamasını istiyorsanız beyaz sirke ve tuzla hazırladığınız sölüsyonu sürün. Daha sonra iyice durulayıp bir bezle kurulayın. Ocağın eskisinden daha parlak olduğunu göreceksiniz.

3. Mikrodalganız tertemiz olsun

Sıçrayan yağ ve yemek artıkları yüzünden zamanla kirlenen ayrıca kokan mikrodalganızın temiz kalması için size küçük bir tavsiyemiz var. Fırın kabının 3/4’ü kadarını ılık limonlu su ile doldurun ve fırında 3-4 dakika kadar ısıtıp çıkartın. Limonlu suyun buharı fırının içini temizler ve çok hoş bir koku bırakacaktır.

4. Kapanan süzgeç delikleri

Bir yumurtanın kabuğunu toz hale getirerek biraz su ile karıştırın süzgeç deliğine dökün. Yumurta beyazı kir ve pas izlerini yok ederek zımpara görevi görür.

Ayna Gibi Pencereler

Öncelikle yumuşak bir bezi deterjanlı su ile camlarınızı silin. Daha sonra kurumasını beklemeden gazete kağıdı ile iyice ovun fakat gazete kağıdı olması önemli parlak kağıt kulla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir