Yeni Bir Eve mi Çıkacaksınız ?

Yeni Ev Dekorasyonu

Eski evinizi, beğenerek seçtiğiniz yeni bir eve değiştirmek üzeresiniz ve aklınızda birçok ev dekorasyon planı mevcut. İllaki evin diğer bireyleri ve öncelikle eşiniz ile çeşitli istişareler içinde bu konuyuda toparlayacaksınızdır. Lakin İstanbul Mobilya ve Dekorasyon Fikirleri web sayfanız olarak, sanal araştırmalarınız için faydalı bir durak olmak için konu ile ilgili çeşitli tavsiyeleri belirliyoruz.

Yeni Ev Dekorasyonu

Öncelikle belirlenmesi gereken ilk kural yeni evinizin genel atmosferinin nasıl bir havaya bürünerek, neyi çağrıştıracağına karar vermelisiniz. Sonrasında ise yeni evinizin genişliğinden (m²) oda sayısına varan bilgileri tam anlamıyla edinerek kolları sıvamalısınız. Yeni ev dekorasyonu için sizlere gerekli olacak evin mimari yapısı, planlarınız için kısa yoldan, kontrollü olarak, bilinçli bir ev dekoru ortaya koymanıza yarayacaktır.

Yeni ev dekorları adına ;

  • Odalarının uygunluk durumuna göre oturma odası mı ? çocuk odası mı ? yada misafir odası mı ? olacağını kararlaştırmalısınız.
  • Oda içi faaliyet planlarını atlamamalı.
  • Uygun mobilya modellerini, kaba ölçüleri doğrultusunda kağıt üzerinde müsait alanlarda belirtebilirsiniz.
  • Yeni odalarınızın hareket amaçlarını ve çeşitli objelerin depolayıcı çözüm yollarını belirlemeyi ise unutmayın.
  • Oda içi faaliyet amaçlarına göre modern yada klasik aydınlatma ürünleri seçimi yapabilirsiniz.
  • Her odanızın duvarlarından mobilyalarına, halılarından ise tablolarına kadar renk diyagramlarını, kendinizi yeni evinizin iç mimarı gibi düşünerek sonuçlandırabilirsiniz.
  • Dekoratif aksesuarların odalarınız için ayrı ayrı canlılıklar katacağından, yerleşimlerini değer sıralamasına göre yapabilirsiniz.

Odaların genişliğine göre koltuk takımları ve komidin gibi mobilya ürünleri büyük, orta veya küçük yapılarda orantılarla hesaplanmalıdır. Ev dekorasyon iç mimari hizmeti veren profesyonellerin dikkat ettiği gibi, odaları oluşturan nesnelerin, desenlerin, oda yükseklik, genişlik ve derinlik gibi biçimlerinin birbirine zıt bir düşünce ile planlanmasıdır. Söz gelimi oval köşelere sahip mobilya grubunuzu, daha köşeli bir dekorasyon aksesuarı ile desteklemeniz gibi…

Yeni Ev Dekorasyonu

Odalara dışarıdan ve içeriden giriş-çıkışların hesaplanarak eşya dizilimi yapılmalı. Odalar arası faaliyet önceliklerine göre pratik bağlantı sistemleri kurulmalıdır. Misal verdiğimizde mutfak ve oturma odasında yenilen yemek gibi. Yemek masasının oturma odasında, mutfak penceresi var ise ona yakın yok ise oda kapısına yaklaşılabilir. Pencerelerin hava sirkilasyonunu arttırmak, daha geniş bir alan ayırmak adına pencerelere çok yakın eşyalar konmadan ayar verilebilir.

Genel anlamda yeni eve taşınırken, dekorasyon fikirleri açısından ele aldığımız konu sizin amaçladığınız, sizi yansıtan fikirleriniz, araştırmalarınız doğrultusunda ele alınmalı.

Başarılarınızın devamını diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir