Çarşamba , 27 Ekim 2021
YENİ
Ana Sayfa » Dekorasyon » Erkek ve Kız Odası Tasarımları

Erkek ve Kız Odası Tasarımları

Hem Kız Hem Erkek Çocukları İçin Çocuk Odası Tasarımı

Küçük bir oğlunuz veya küçük bir kızınız varsa; ya da birbirine yakın yaşlarda oğlunuz ve kızınız varsa küçük evinizde ortak kullandıkları odanın dekorasyonu normalden biraz daha önemli hale gelecektir. Burada önemli olan nokta oda dekorasyonunun kızınıza ve oğlunuza eşit yakınlıkta olmasıdır. Bu şekilde ortada bir dekorasyon sağlayarak hem kızınızı hem de oğlunuzu mutlu edebilirsiniz.

Her iki cinsteki çocuklara uygun oda dekorasyonu sağlama yaklaşımını çözmek için iki farklı yol bulunduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan birincisi her iki çocuğunuza odada kişisellik havası katabilecek şekilde oda paylaşımını sağlamaktadır. Bu durum için atabileceğiniz ilk adım odanın duvar kağıtlarını bölmeyi sağlayabilecek uygun şekilde tasarlamaktır.

Örneğin oda içerisinde pembe ve mavi tonlarının hakim olduğu iki ayrı taraf oluşturarak kızınız ve oğlunuz için oda içerisinde özgür oldukları bölgeler oluşturabilirsiniz. Başvurabileceğiniz ikinci çözüm yolu ise her iki cinsiyete hitap edebilecek sarı ve yeşil tonlarında renkleri odada kullanmaktır. Bu şekilde odada, şirin bir orman görünümü oluşturabilir. Oyuncak, karton, poster vb. gibi nesnelerle bu havayı destekleyebilirsiniz. Dekorasyon konusunun dışında çocuk odanızda çocuklarınızın hareketini engelleyebilecek ve oyun esnasında tehlike oluşturabilecek tasarımların bulunmamasına da özen göstermeyi ihmal etmemeniz gerekmektedir.

YORUM YAZIN

Elektronik posta adresiniz yayınlanmaz ve kullanılmaz. *

*

Mobilya ve dekorasyon fikirleri, mobilya kampanyaları, çeşitli duyurular, püf noktaları ve kullanıcı taraflı bilgilendirme sitenizde yer alan görsel ve metinler izinsiz kopyalanamaz. Bu web sayfasında yayınlanan haber, makale ve bilgi için yapılan yorumlar yorum yapan kullanıcı sorumluluğunda yayınlanmaktadır.