En Çok Tercih Edilen Boya Renkleri

En Çok Tercih Edilen Boya Renkleri

Boya dekorasyonun temel yapı taşları arasında, önemli bir yeri olan ve yapılan değişikliği hemen fark edilebilen bir uygulamadır, bizlerin gözünde. İşimizin boya aşamasında öncelikle boyanın yapısının ne olacağı düşünülmeli ya da danışılmalıdır. Saten boya, yağlı boya, plastik boya, su bazlı silikonlu silinen boyalar ve bir de nano teknoloji ile kendi kendini temizleyebilen boya çeşitleri yer almaktadır.

Boyanacak mekan ev ya da iş yeri olabilir. Mekanı boyamadan  önce içinde bulunduğu durum göz ardı edilmemeli, çevresel koşulları doğrultusunda hangi boya çeşidi uygun görülüyor ise o kullanılmalıdır. Söz gelimi içesinde küçük çocukların bulunduğu mekanlar için önerdiğimiz boya çeşidimiz, duvarınız kirlendiğinde kolaylıkla silinen türler olacaktır.

Duvar boya renkleri seçiminde zorlanabilir, dış destek almak isteyebilirsiniz. Standart renk kombinasyonlarını kullanabilirsiniz. Daha farklı olsun, klişe renk bütünlüğünden uzak kendi hayal gücünüz ile yetiştirdiğiniz renkleri de kullanma şansınız olduğunu unutmayın. Kolay değil, çünkü duvarlarınızın boyanmasının ardından gelecek eşyaların renk uyumu, kesinlikle ince düşünmeli ve renk falsosu yaratmamalıdır.

Gel gelelim en çok tercih edilen boya renkleri nelerdir, onlara bir göz atalım. Tabiatın içinde yer alan sonsuz sayıdaki renkler arasında kararsız kalabilmek ne kadar ilginç bir durum olsa gerek. Lakin mantıklı hareket ederek bu renklerin en çok hoşumuza giden ve göze en hoş gelenlerine duvarlarımızda yer vermesini bilmeliyiz.

En Çok Tercih Edilen Boya Renkleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir