Dekorasyonda Yumuşak Esintiler

Dekorasyonda Yumuşak Esintiler

Evet sayın okurlarımız ve çok değerli sıkı takipçilerimiz, bu konuda ele almaya çalıştığımız küçük dokunuşlarla büyük ve yumuşak dekorasyon etkileri olacak…

Yazıya başlamadan önce “detaylar mide bulandırır” deyiminin, dekorasyon düzenlemenizde ne kadar da anlamlı geldiğine bir bakalım. Tüm insanlık yaşadığı mekanın en son kalite ile tasarım harikası olmasını bekler. Bu doğamızda mevcut. En iyi dekorasyon anlayışı bizim evimizde, iş yerimizde ya da ofisimizde olmalıdır. Çok büyük maliyetlerle, sonuç vasat bir hal alabilir. Nedeni ise oldukça basit. Düzenlemeleri ne çok derinlemesine, ne de çok fazla yüzeysel düşünülmesine gerek görülmemesinden kaynaklanmaktadır. İkisinin ortasında bir çizgi ile hoşlandığımız renklere, dekoratif aksesuarlara, eşyalara ve çözüm yollarına başvurulmalı.

Asıl konumuzu ıskalamadan hedefimizde olan yumuşak dekorasyon esintileri ya da etkilerine değinelim. İşin püf noktası alacağınız eşya ya da yapacağınız uygulama, tabiri caiz ise yerine ‘cuk‘ diyerek oturmalı. Sırıtacak renklerden ve objelerden kaçınmalıdır. Eşyalarınızın boyutları ile mekanın genişliği, birbirine orantılı bir halde tutulmalıdır.

Küçük Dokunuşlar

Dedik ya detaylara çok fazla girilmeden de yumuşak esintileri evinizde yaşayabilirsiniz. Detaylar detaylar ne varsa onlarda vardır deriz ama kimi zaman bizleri hayal kırıklığına da uğratabilirler. Söz gelimi duvarın rengi ile gayet uyumlu olacak tasarım ve çerçevesi olan bir tablo tamamen sizin eseriniz olacaktır. Sonuçta burada bahsedilen ya da bizlerin bahsettiği dekorasyon fikirleri, uluslar arası mimari boyutlar taşımıyor. Tabi o seviyeyi yakalayabilmek adına araştırmalarımızı ve paylaşımları sürdüreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir