Dekorasyonda Renk Uyumu

2012’nin en moda rengi mandalina rengi yani turuncudur. Turuncu rengi evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Abes durur düşüncesine kapılmayın uygun olduğuna inandığınız her yerde turuncuya şans verin. Zıt renkleri kullanırsanız, daha hoş görüntüler ortaya çıkabilir. Örneğin turuncu ve açık yeşil mükemmel uyum demektir.

2012’nin moda olan diğer renkleri; pastel renkler, sarı, mavi, yeşil, eflatun, vs.

Sarı renk kullanmak evinize enerji, sıcaklık katar. Sarı renk olumlu düşüncelerin açığa çıkmasını sağlayan renktir ve kullanılması pozitif duygular açısından çok önemlidir. Her rengin olduğu gibi sarının da farklı tonları vardır. Bu tonların hepsi ev dekorasyonunda kullanılmaya değer renklerdir. Evinizin her köşesinde yer verebilirsiniz sarı renge. Yatak odanızda, salonunuzda, mutfağınızda… ve daha birçok yerde.

Mavi renk kullanmak evinize serinliği getirir. Mavinin kendine has görüntüsü evinizde tazelik hissi yaratır. Kontrol sağlamak istiyorsanız evinizde mavi rengi çokça kullanabilirsiniz. Mavi rengin özelliği, kontrol sağlayıcı oluşudur. Bu renk de evinizin her köşesinde kullanılabilir.

Yeşil renk, doğayı ve doğanın canlılığını en güzel yansıtan renktir. Evinizin dekorasyonunu bir ferahlık havasına büründürmek istiyorsanız sizin için gerekli olan yeşil renktir. Doğa enerji verici özellik taşımaktadır. Doğayı evinize yansıtmanız ve onun havasından faydalanmanız iç huzurunuzu arttıracak ve sizi yenileyecektir. Yenilenmiş, arınmış olmak kadar güzel olabilecek bir şey var mıdır?

Tüm bu renkleri tercih edebilirsiniz ve ev dekorasyonunuzu onlara göre tasarlayabilirsiniz. Evinize nasıl bir hava katmak istersiniz? Bu sorunun cevabını bulduktan sonra uygulama evresi sizi bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir