Dekorasyonda Mantıklı Çözümler

Evinizde herhangi bi yere dekorasyon fikri uygulamanız gerekiyorsa burada yazılanlar ehemmiyet içinde kulak verin. Neden mi ? Çünkü dekorasyonda renk uyumu, renkler arası çağrışım büyük önem taşımakta.

  • Daha canlı ve hijyen dolu bir ortam yansıtmak ise amaç, unutmayınız ki beyazın mavi ile buluşması bahsi geçen bu yola çıkıyor. Açık mavi renk ile, sağlığı temsil ederken ortamınızdaki eşyalarınızı beyaz düşünebilirsiniz.
  • Portakal bir meyva olabilir lakin evinizin duvarlarında güneşin o kızarıklığını yaşatabilir.
  • Yeşil ve açıktan koyuya olan tonlarını kullanın. Bu şekilde daha canlı bir botanik havayı evinizde canlandırmış olacaksınız.

Sadece renkleri kullanarak mı dekorasyon niteliği gelecek evinize ? Hayır.
Sonrasında söz gelimi oturma odası dekorasyonu içinde gelişmeler sağlıyorsanız, kullanacağınız mobilya 2010 trendleri arasından seçilmeli.

  • Köşeden köşeye duvarınızda ortalanmış köşeli koltuklar ile ortasına cam bir sehpa getirilebilir.
  • Mobilyanızın rengi, duvarınızın rengini açık mavi (gökyüzü mavisi) şeklinde düşünülecek olursa koyu renkleri değil daha açık krem rengi, fıstık yeşili, civ civ sarısı şeklinde düşünülebilir.
  • Hepsinden önemlisi laminant parke deseni ve rengide konuya dahil edilebilir.

Odanızın kapısı, zemini, aydınlatması, var ise peluşları ve mobilyasında kullanacağınız renkleri özenle seçmelisiniz.

  • Tavan dekorasyonu olarak alçıpan ile muazzam desenler arasında gizli aydınlatmalar da getirilebilir.
  • Beyaz renk iyilik ve güzellik yansıttığı gibi durağan bir renk olmaktan çıkarılmalı. Gökkuşağından birkaç bant renk getirilerek, canlandırılmalı.

Halılarınızı, tv ünitenizi, orta sehpanızı, gazetelik ve diğer odanızın aksesuarlarını odanızda hayal ederek acele etmeden satın almanızı öneririz. Dekorasyon ustanız içinizde düşünürken, mobilya-dekorasyon mağazalarından eviniz için ilgili materyalleri incelemelisiniz. Bir günde veya bir kaç günde değil yaklaşık bir ay odanız üzerinde yoğunlaştıktan sonra kararlarınızı verin. Gerek dekorasyon dergileri, gerekse dekorasyon sitelerinden bilgiler toplanarak hareket edilmeli ve çeşitli notlar yani püf noktaları not edilmeli. Dekoratif ürünler tercih edilmeli. Her gördüğünüzü evinize düşünmeden önce, evinizde göze nasıl hitap edeceğini bir hayal edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir