Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı katı dekorasyonu yapılması, zor olan yerlerden bir tanesidir. Doğru şekilde tercihler gerekmektedir. Salonunuzda gözden kaçmış olan yanlış tercih, çatı katınızda kendini olduğu gibi öne çıkarır. Böyle bir durumla karşılaşmayı engellemek için doğru tercihler yapmalı ve tercihlerinizi doğru şekilde yerleştirmelisiniz. Çatı katının en önemli özelliği, tavan eğimlerinin var olmasıdır.

Tavan eğiminin olması mobilyanın yerleştirilmesinden tutun da renk, yükseklik vs gibi birçok durumu etkilemektedir. Çatı katına alabileceğiniz mobilya türlerinin biraz kısıtlı olduğunu söylemekte fayda vardır. Çok yer kaplamayan ve aynı zamanda yükseklikleri de az olan ürünler tercih etmelisiniz. Çatı katlarında odalarınızın köşelerini kullanmanız çok fazla mümkün olmayabilir.

Aynı zamanda eğimin olduğu noktalardan hemen sonra kanepe konulsa oturma durumunda da problem yaşanır, kafanız çarpabilir ya da rahat edemezsiniz. Buna önlem olarak da kanepeleri odanın birazcık iç taraflarına doğru yerleştirmeniz gerekebilir ve odanızda daralma sorunu baş gösterebilir.

Tüm zorluklarının yanı sıra, çatı katı keyif unsurudur ve zorluklarını göze alarak odanızı düzenlediğinizde, güzel vakitler geçirebilirsiniz. Dekorasyonunda yapılan küçük hilelerle tavanın kısa olduğu çatı katları kolayca düzenlenebilir. Örneğin; az önce bahsettiğimiz kısa, küçük kanepeleri, koltukları, sedirleri tercih edebilirsiniz. Çatı katınızı tümüyle değerlendirmek istiyorsanız eğimlerin olduğu yerlere uygun raflar koyarak o şekilde değerlendirme sağlanabilir. Biblolar, kitaplar, resimlerle raflarınızı süsleyebilir ve farklı hava yakalayabilirsiniz. Çatı katınızda yaşamaya başlamadan önce tamir ya da onarım yaptırmanızda da fayda vardır. İzolasyon sıkıntılı ise izolasyonunuzu güçlendirebilirsiniz. Tüm bu durumları yaptıktan sonra mükemmel bir çatı katı sizibekliyordur.

“Çatı Katı Dekorasyonu” için bir yanıt

  1. Tuncay avatarı
    Tuncay

    Slm çatı için 2 adet cam dusunuyorum cam tavan gibi büyük pencere ölçülerinde fiyat hakkında bilgi alabilirmiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir