Küçük Banyolar İçin Çözümler ;

Bu hafta siz değerli okuyucular için, küçük mekânlardaki banyo dekorasyon çözüm önerilerinden bahsedeceğim. Küçük banyo dekorasyonu olarak işe ilk, lavabonuzu bir depolama ünitesinin üzerine yerleştirerek alandan tasarruf edebilirsiniz. Eğer banyonuz çok dar ise banyo tezgahı yerine ayaklı lavabo kullanmanız daha uygun olacaktır.

Banyo mobilyası seçerken yuvarlak hatlı modelleri tercih edin. Yuvarlatılmış köşeler dar alanlar için rahatça hareket etmenize yarar sağlar. Şunu unutmayalım her evin banyosunda küvet olacak diye bir şey söz konusu değildir, bunun yanı sıra banyoda duş mu yoksa küvet mi kullanacağınıza karar verin. Duş sistemi daha az yer kaplar ve görüntü olarak da mekanı olduğundan büyük gösterir. Duvara monte edilen köşeli tuvalet sistemleri ve lavabolar, ayaklı modellere nazaran yerde daha fazla tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Fakat böyle bir durumda duvarın bu ağırlığı taşıyabileceğinden emin olmalısınız.

Yine farklı bir şekilde tuvaletlerden alan kazanmak istiyorsanız, duvar içi rezervuar sistemini kullanmanızı tavsiye ederim. Gömme dolap sistemleri, banyo malzemeleriniz için depolama işlevini büyük ölçüde görecektir. Eğer mekânda başka yer varsa çamaşır makinenizi banyoda tutmanızı tavsiye etmiyorum. Banyo ve tuvaletlerde doğala yakın bir tonda ışık veren ve ayarlanabilen aydınlatmalar kullanın, böyle yaparak daha aydınlık ve ferah bir ortama sahip olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir