Duşakabin Seçimi

Duşakabin Modelleri

Banyo duşakabin modelleri seçiminde öncelikle, duşakabin camları ile ilgili açıklamalar beklenmelidir. Cam özelliği olarak, temperli cam niteliği taşımalıdır. Duşakabin kenar profillerinde ise yani taşıyıcı profillerin eloksal kaplamalı olup, kesinlikle boyalı olmamalıdır. Duşakabin tekerlek sistemlerine değinilecek olunursa, çelik malzemenin kullanılması ile üretilmiş rulman / tekerlek kullanılmış olmasına özen gösterilmelidir.

Duşakabin Modelleri

Duşakabin kenarlarında ve alt kısımlarında meydana gelebilecek su taşmalarının, sızıntılarının engellenmesi ve bununda daimi uzun ömürlü olmasına çok dikkat edilmelidir. Bunun sağlanması için ise anti bakteriyel silikon malzemesi kullanılmalıdır.

Duşakabin ray sisteminin yani kayar sistemin daha randımanlı, hareketli çalışması için rulman ve profil arasındaki aşınmayı / kasıntıyı gidermek için vazelin kullanılmalıdır. Vazelin maddesi ise suya karşı dayanıklıdır. İz yapmaz. Bu şekilde yağlama özelliği getirir. Senede bir kez duşakabinde rulmanların geçtiği profil içerisine periyodik olarak alt ve üst kısımlara sürülmesi tarafımızca tavsiye edilir.

Duşakabin fiyatları ile ele alınacak olursa sayın okurlarımız;

250TL ‘ den başlayan fiyatlar ile banyo dekorasyon firmalarını gezebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir