Duş Alanınız İçin Tavsiyeler

Banyo Planlama

Duş alma, banyo bataryasına bir lastik hortum takılan günlerden beri çok yol aldı. Duş alanları şimdi her modern evin önemli bir parçasıdır. Bu kadar çok seçenek varken, en küçük mekanlarda bile duş için bir alan yaratılabilir.

Banyo Küvetleri Hakkında Tavsiyeler

Tarz ve özellikler

El ve tepe duşunu birleştiren ekstra büyük duş mekânları şimdi tarz bilinci olan tüketicilerin tercih ettiği seçenektir. Görünümü güzel ve kullanımı rahattır. İki duş başlığı seçimi esnek duş düzeni temin eder.

Küvet üstü duşlar

Eğer tek bir banyo mekânınız varsa ve mekân kısıtlı ise, küvet üstü duş tercih edebilirsiniz. Birçok üretici şimdi küvetleri üzerine entegre batarya takılabilecek şekilde üretiyor. Böylelikle kalite, tarz ve performans eşleşmesinde de bir sıkıntı yaşanmıyor.

Küvetler standart ebatlara sahiptir. Fakat son dönemde, rahat duş alma mekânı yaratmak için bir uca daha geniş olan tasarımlar yaratılmıştır. Birçok tasarım duş paneline de sahiptir.

Kabinli duşlar

Duş teknelerinin birçok şekil ve ebat alternatifi vardır. Bir panel ya da kabin ile beraber kullanıldığında yıkanma alanı için uygun bir alan yaratılacaktır. Ancak geniş bir kabin seçilmesi daha sonra duş esnasında dirseklerinizin, kolunuzun kabine çarpmasını ve sıkışık bir alanda kalmanızı engelleyecektir.

Islak odalar

Islak bir oda normal olarak duş teknesi veya kabini olmayan bir duş mekânıdır. Tamamen su geçirmezlik sağlamak için karolar döşenmeden önce mekân düzgün şekilde hazırlanmalıdır. Böyle bir mekanda, ıslak ve kuru alanlar oluşturulmalı ve mekan buna göre planlanmalıdır.

Hem zemin duş alanları

Alçak duş teknesini teknenin yüksekliğinin zemin ile aynı hizada olduğu çerçevesiz bir cam panel ile birleştirin ve doğrudan içeri girilen bir duş alanı yaratın.

Bu tasarım, ıslak odaya benzer bir görünüm oluşturacaktır fakat ana banyo mekânı için daha pratik bir çözümdür. Duş teknesi kullanımı, odanın diğer alanlarına suyun gitmesini engelleyecektir.

Su basıncı

Satın almadan önce, su basıncınızın duş seçiminiz ile uyumlu olduğunu kontrol edin. En uygun performans için birçok duş sistemi minimum 1.0 bar akış basıncına gerek duyar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir