Banyo Dekorasyonu Fikirleri


Evinizin sürekli belli periyodlarla, siz ve misafirleriniz tarafından kullanılan bölmesi. Sanırım, banyo dekorasyon düzenlemesi bu açıdan gerekli görülüyor. Evinizde ağırladığınız ziyaretçilerinize, banyo kültürünüzün seviyesini de bu şekilde nüksetmiş olacaksınız. Günler ayları kovaladıkça, insanoğlu teknoloji konusunda hem çarpıcı, ilginç gelişmeler hemde, hayatımıza kolaylıklar getirmekte.

Banyo dekorasyon ve düzenleme, güzelleştirme uygulamasında gelişen teknolojiden de faydalanmak gerektiğini düşünüyorum. Özellikle, mobilya ve dekorasyon fuarlarını takip ederek, bu gelişmelerden yakın anlamda haberdar olabiliyorsunuz. Banyo dolapları, duşakabinler, vitrifiye modelleri, banyo aksesuar setleri, banyo ısıtma sistemleri, banyo zemin döşemeleri, banyo su tesisatları ve akıllı banyo sistemleri düzenlenen mobilya, dekorasyon fuarlarında katılımca firmalar tarafından, tanıtıma sunulmaktadır. Üstelik düzenlenen bu fuarların, size en büyük katkısı olarak, kendiliğinden oluşan sıcak bilgi paylaşımları gösterilebilir.

Banyonuzun dekorasyon çalışmalarına başlamadan önce, banyodaki elektrik ve su tesisatınızı yenilemenizde fayda olacağını belirtelim. Gerek suyu taşıyan boruların değişerek, yenilenmesi sağlanabilir, gerek ise elektrik kablolarının yenilenerek sağlamlaştırılması sağlanabilir. Bilindiği gibi banyo, elektriğin ve suyun bir arada entegre bir şekilde çalıştığı alandır. İnsan olarak illaki bu durum kişinin zihninde, olumsuz anlamda potansiyelleşecektir. Bu açıdan düşünülecek olur ise, güvenilir elektrik ve su tesisatlarımızın bulunması şart.

Kendi can ve mal güvenliğinizi, menfaatleriniz arasında ilk sıraya koymanızda yarar var. Banyo dekorasyon çalışmasında neler istediğinize bir dikkat çekin. Bu isteklerinizi kağıda dökerek, resim ve uygun şekiller ile öncelikle yüzeysel bir şekilde projelendirin. Gerekli ölçümlerde bulunarak notlarınızı da oluşturmuş olun. Söz gelimi kapı açıldığında, içeriye bir adım atılarak lavabonun karşınıza çıkmasını sağlamak gibi.

Banyo içerisinde çamaşır makinası kullanımını sizlere başından belirtmekde yarar görüyorum. Günümüzde üretilen çamaşır makinalarının gayet teknolojik, elektronik ve dijital olarak üretildiklerini vurgulayalım. Bu açıdan düşünülecek olunur ise, çamaşır makinelerimiz özellikle son zamanlarda satışa sunulanlar, elektronik kartlar ile kumanda edilmekte. Banyo içerisinde oluşan buhar, zamanla neme dönüşecek ve bu nem ise su olacaktır. Bu yüzden çamaşır makinenizin, tüketici hatasına yüz tutacağını unutmayınız. Uygun su giriş musluklarını banyo dışında uygun bir yer taşıyarak, çamaşır makinenizi banyo dışında kullanmanızı önemle önermekteyiz.

Banyo içerisinde çamaşır makinesi kullanımını, aydınlattıkdan sonra sizlere banyo mobilyaları, banyo dolaplarında söz edelim. Banyo dolaplarında dikkat edilmesi gereken husus ise, banyo dolabınızın imalatında kullanılmış olan ağaç türüdür. Maaliyet açısından yüksek olsa bile, emprenyeli ahşap türünü öncelikle önerelim istedik. Emprenyeli ahşap dışında, daha düşük ve emprenyeli ahşap kalitesine yakın, banyo dolapları da piyasada görülmektedir. Klasik bir şekilde, bir banyo dolabının yapı olarak dili ise şu şekilde tanımlanabilir. Lavabo, batarya muslukları ve alt kısmında gömülü su bağlantı tesisatı, raf ve çekmecelerini içeren materyalleri yer almaktadır.

Banyo dolaplarında ek olarak, ekstradan slim tarzda kenar kısımlara monte edilmek üzere raflı yada çekmeceli dolaplarda bulunabilir. Burada da havlu, traş ve diş fırçalama malzemelerinizi saklayabilirsiniz. Diğer bir seçenek olarak, banyo metal aksesuarlarında havlu asma aparatı, sabunluk, diş fırçası ve macunu için bardaklık da kullanılabilir. Lakin banyo dolaplarınızın ayaklarının yüksek ve suya dayanıklı plastik ayaklar ile ayakta durduğunada dikkat edilmeli. Sonuçta suyun kol gezdiği bir mekandan bahsetmekteyiz. Haliyle banyo mobilyanıza koruyucu bir yaklaşım göstermenizde yarar var.

“Banyo Dekorasyonu Fikirleri” için bir yanıt

  1. Utku Baran avatarı
    Utku Baran

    benim için banyoda doğallık çok önemli.

    Aşağıdaki de favorim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir